2

Το σαββατιάτικο απογευματινό μενού της Premier League ήταν απίστευτα συναρπαστικό και εξόχως χορταστικό, με τις Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Άρσεναλ να έχουν φαινομενικά εύκολο έργο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής υποδεχόμενες τις Νότιγχαμ και Φούλαμ αντίστοιχα αλλά στο χορτάρι να αντιμετωπίζουν τεράστια προβλήματα κόντρα στους θεωρητικά υποδεέστερους αντιπάλους τους.

Η ομάδα του Έρικ τεν Χαχ δέχτηκε την απόλυτη ψυχρολουσία αφού βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στην πλάτη μόλις στο 4ο λεπτό και χρειάστηκε να βρει τρεις φορές το δρόμο προς τα δίχτυα για να αποφύγει την παγίδα και να πάρει το τρίποντο (3-2) ενώ στο μίνι λονδρέζικο ντέρμπι η Άρσεναλ πάτησε την... μπανανόφλουδα, με την Φούλαμ να προηγείται μόλις στο 1ο λεπτό και να φεύγει με το βαθμό της ισοπαλίας από το "Έμιρεϊτς" γράφοντας το 2-2 στο 87' αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 83'.

Όσον αφορά στα άλλα δύο ματς, η Γουλβς πήρε μεγάλη νίκη με 1-0 στο "Γκούντισον" με γκολ στο 89' και κράτησε την Έβερτον στον πάτο της βαθμολογίας (3 ήττες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές) ενώ Μπρέντφορντ και Κρίσταλ Παλας έμειναν στο 1-1 στην έδρα της πρώτης.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής
Τσέλσι - Λούτον 3-0 (17' 68' Στέρλινγκ, 75' Τζάκσον)
Μπόρνμουθ - Τότεναμ 0-2 (17' Μάντισον, 63' Κουλουσέφσκι)
Μπρέντφορντ - Κρίσταλ Πάλας 1-1 (18' Σκάντε / 76' Άντερσεν)
Άρσεναλ - Φούλαμ 2-2 (70' πεν. Σακά, 72' Ενκέτια / 1' Περέιρα, 87' Παλίνια)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Νότιγχαμ 3-2 (17' Έρικσεν, 52' Καζεμίρο, 76' πεν. Φερνάντες / 2' Αβονίγι, 4' Μπολί)
Έβερτον - Γουλβς 0-1 (87' Κάλατζιτς)

Πηγή: sports24.gr