3

Το ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε με 0-2 στο "KAA Gent Stadium" του Βελγίου από την KAA Gent, στο πλαίσιο των play offs του Conference League και θα παλέψει την ερχόμενη Πέμπτη στις 20:00 το βράδυ, για την ανατροπή πρόκριση στους ομίλους της διοργάνωσης, με μειωμένες ωστόσο ελπίδες.

Οι Βέλγοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, το ΑΠΟΕΛ ισορρόπησε στο δεύτερο και έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί με τον Φετφατζίδη, σε ένα καλό της πεντάλεπτο η Γάνδη, με αρκετή δόση τύχης, σκόραρε με τον Φοφανά, καθώς το σουτ του, κόντραρε στον Σούσιτς και κατέληξε στα δίκτυα. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Hong, με ωραίο σουτ εκτός περιοχής.  Αδίκησε τον εαυτό του, το ΑΠΟΕΛ που θα μπορούσε να πάρει καλύτερο αποτέλεσμα στο Βέλγιο, με βάση την εικόνα των δύο ομάδων.

Το ΑΠΟΕΛ δεν έχει να χάσει τίποτα και με τον κόσμο στο πλευρό του, θα διεκδικήσει την πρόκριση στο "καμίνι" του ΓΣΠ!

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στον αγώνα! Καλή επιτυχία στο ΑΠΟΕΛ!

12' Σουτ του De Sart, πάνω στον Μπέλεκ.

14' Κάθετη στον Cuypers, δεν κατάφερε να κάνει το κοντρόλ ο επιθετικός της Γάνδης.

21' Δυνατό σουτ του Orban, αρκετά άστοχο.

26΄ Πρώτη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, σουτ του Μαρκίνιος, πάνω στον Roef.

39' Καλή στιγμή για την Γάνδη, κεφαλιά του Cuypers, μπρος τα πίσω ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, πέρασε παράλληλα η μπάλα.

42' Πλασέ του Orban, πάνω στον Μπέλεκ.

44' Διπλή ευκαιρία με τον Μπράουν για την Γάνδη, έκανε αρχικά το γύρισμα, απόκρουσε ο Μπέλεκ, στην εξέλιξη της φάσης έκανε το σουτ, ξάνα έσωσε ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ.

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

50΄Σουτ του Κβιλιτάια, αρκετά άστοχο.

54΄Σουτ του  De Sart, σε σώματα.

58' Ωραία ενέργεια από τον Κβλιτάια, ο οποίος δεν πρόλαβε να κάνει το πλασέ.

59' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, πλασέ του Φετφατζίδη, άστοχο.

70' Καλή στιγμή για το ΑΠΟΕΛ! Ο Βιγιαφάνιες έδωσε στον Μαρκίνιος, ο οποίος έκανε το σουτ εντός περιοχής, πάνω στον Roef.

76' Απαντά η Γάνδη! Δυνατό σουτ του Hhulsager, σε σώματα.

76΄Σουτ του Orban, σε σώματα.

77' Ανοίγει το σκορ η Γάνδη με τον Fofana, ο οποίος έκανε το σουτ, η μπάλα κτύπησε στον Σούσιτς και η μπάλα ξεγέλασε τον Μπέλεκ και κατέληξε στα δίκτυα.

80' Δυνατό ουτ του Hhulsager, άστοχο.

82' Κεφαλιά του Πέτροβιτς, έξω.

83 ΄Σουτ του Τομανέ, άστοχο.

88' Πολύ καλή στιγμή για την Γάνδη. Πλασέ του Hong εντός περιοχής, έξω.

90+2 Εξαιρετικό γκολ για την Γάνδη με τον Hong, που έπιασε το σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής με το αριστερό! Πραγματικά πολύ ωραίο γκολ!