2

Όπως και στο πρώτο παιχνίδι με την Ράκουφ, έτσι και σήμερα στον αγώνα με την Slovan Bratislava στην Σλοβακία, ο Μαγιαμπέλα σκόραρε για τον Άρη, μείωσε σε 2-1 και κράτησε ζωντανούς τους πρωταθλητές στο παιχνίδι της πρόκρισης στους ομίλους του Europa League. Ο Άρης δεν ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο, ανέβηκε στο δεύτερο και ευτύχισε να μειώσει με τον Μαγιαμπέλα.

Tolic και Strelec οι σκόρερ για την ομάδα της Σλοβακίας. Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί την ερχόμενη Πέμπτη στις 20:00 το βράδυ στο γήπεδο "Άλφα Μέγα".

Υπενθυμίζεται ότι σε περίπτωση αποκλεισμού ο Άρης έχει εξασφαλισμένη την είσοδο του, στους ομίλους του Conference League.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα!

Έναρξη στο παιχνίδι! Καλή επιτυχία στον Άρη!

3' Κεφαλιά του Abubakari, έξω.

12΄ Καλή στιγμή για τον Άρη, ο Καζού έκανε το γύρισμα, δεν πρόλαβε ο Γκομίς

15΄Δύο σουτ από τους ποδοσφαιριστές της Σλόβαν, σε σώματα.

20΄ Άστοχο σουτ του Μαγιαμπέλα

23' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καζού, έξω.

30΄Η καλύτερη στιγμή του αγώνα! Λάθος του Μποακί, πλασέ του  Marcelli, απόκρουση από τον Βανά Άλβες.

34' Ανοίγει το σκορ ο Άρης, κενό στην άμυνα του Άρη, ο Tolic, έφυγε στην πλάτη των Γιαγκό - Μουσούντα και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

37' Σουτ του Στρούτσκι, πάνω στον Borjan.

38΄Δυνατό σουτ του Abubakari, δύσκολα ο Βανά Άλβες.

42' Νέα καλή στιγμή για την Σλόβαν, σουτ του Marcelli, απόκρουση από τον Βανά.

Έναρξη Β΄ημιχρόνου.

50΄ Σουτ από πλάγια θέση του Καζού, πάνω στον  Borjan.

51' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Σλόβαν, από κοντά ο Tolic δεν μπόρεσε να σκοράρει!

57΄ Γκολ για την Σλόβαν! Σούτ του Marcelli, ασταθής απόκρουση του Βανά, ο Strelec στην επαναφορά έκανε το πλασέ η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Καζού και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του.

62΄ Άστοχο σουτ του Καζού.

73' Πλασέ του Στεπίνσκι, πάνω στον  Borjan.

74' ΓΚΟΛ για τον Άρη με Μαγιαμπέλα! Ο Στεπίνσκι έφυγε στην πλάτη της άμυνας, ο Borjan αρχικά απόκρουσε η μπάλα κατέληξε στον Μαγιαμπέλα, ο οποίος την έστειλε στα δίκτυα!

79' Καλό σουτ του Μαγιαμπέλα, μόλις έξω.

84' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Lovat, πάνω στον Βανά!

Slovan Bratislava:  Borjan, Blackman, Bajric, Wimmer, Lovat, Kucka, Kankava, Tolic, Strelec, Marcelli, Abubakari

2

Στον πάγκο: Trnovsky, Hrdina, Agbo, Kashia, Krizan, Weiss, Barsegyan, Zuberu, Pauschek, Lichy, Vojtko, Σαββίδης

Άρης Λεμεσού: Βανά, Μποακί, Καζού, Γιαγκό, Μουσούντα, Στρούτσκι, Ζόκε, Γκομίς, Μαγιαμπέλα, Μπένγκτσον, Μπαμπίκα.

2

Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Μπράουν, Στεπίνσκι, Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Μοντνόρ, Μπρόρσον, Νίκολιτς, Ουρόσεβιτς