2

Η Ομόνοια αγωνίστηκε στην "Arena Herning" απέναντι στην Midtjylland με παίκτη λιγότερο από το 25' λεπτό, όταν αποβλήθηκε ο Ιωάννης Κούσουλος για μαρκάρισμα εντός περιοχής, που δεν ξεκαθαρίζεται από τις επαναληπτικές προβολές αν υπάρχει επαφή. Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή δέχθηκε βαριά ήττα με 5-1 και με συνολικό σκορ, 5-2 αποχαιρέτησε την Ευρώπη, στον 3ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ.

Οι Δανοί ήταν εύστοχοι με τον  Gue-sung, ο Ανδρόνικος Κακουλλής ισοφάρισε λίγα λεπτά μετά, όμως στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου, η Midtjylland πέτυχε δύο γκολ Dju, έκανε το 3-1 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης. Στην επανάληψη, η κούραση έκανε την εμφάνιση της, οι Δανοί βρήκαν άλλα δύο γκολ, πρώτα με τον Dju που σημείωσε χατ τρικ και το τελικό 5-1 έγραψε ο Gigovic.

Ύστερα από 3 διαδοχικές χρονιές, η Ομόνοια δεν θα αγωνιστεί σε Ευρωπαϊκό όμιλο!

Έναρξη στο παιχνίδι! Καλή επιτυχία στην Ομόνοια!

Σουτ του Δανών σε σώματα των ποδοσφαιριστών της Ομόνοιας στα πρώτα 5 λεπτά.

7' Σουτ του Σεμέδο, σε σώματα.

8' Ωραία ενέργεια και σουτ του Κακουλλή, στην εξέλιξη της φάσης, σε θέση οφσάιντ ο Λοίζου.

11΄ Σουτ του Μπεζούς, σε σώματα και κόρνερ.

11' Σουτ του Dju, πάνω στον Φαμπιάνο.

14' Τεράστια ευκαιρία για την Μίντιλαντ, στην πλάτη της άμυνας ο Dju, αποκρούει ο Φαμπιάνο.

24' Δίνει πέναλτι για τη Μίντιλαντ ο Ian McNabb με αρκετή καθυστέρηση. Είχε ζητήσει πέναλτι ο Κακουλλής στην προηγούμενη φάση, στην αντεπίθεση ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για μαρκάρισμα του Κούσουλο πάνω στον Σόρενσεν. Κόκκινη στον Κούσουλο!

25' Κόκκινη και στον Μπεντόγια για έντονες διαμαρτυρίες

27' Εύστοχος ο Gue-sung και 1-0 η Midtjylland!

31' ΓΚΟΛ ο Ανδρόνικος Κακουλλής! Ισοφαρίζει η Ομόνοια με πλασέ του Κακουλλή που έφυγε στην πλάτη της άμυνας, ύστερα από εξαιρετική ασιστ του Μπεζούς.

40' Σουτ του Olsson, άστοχο.

41' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Μίτιλαντ, φάση διαρκείας, έδιωξε ο Μάθιους.

42' Τεράστια απόκρουση του Φαμπιάνο στην κεφαλιά του Gue-sung.

43' ΓΚΟΛ για την Μίτιλαντ με κοντινή κεφαλιά του Dju ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

45+1 Νέα απόκρουση του Φαμπιάνο στην κεφαλιά του Gue-sung.

45+2 ΓΚΟΛ ξανά για την Μίντιλαντ με κοντινή προβολή του Dju, ύστερα από γύρισμα του Paulinho.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

47' Τεράστια απόκρουση Φαμπιάνο μετά από σουτ του Τσο, η μπάλα κτύπησε και στο δοκάρι.

56' Σουτ του Τσο, η μπάλα χτυπά στον Κουλιμπαλί.

64΄' ΓΚΟΛ για την Μίντιλαντ με χατ τρικ του Dju, με δυνατό σουτ εντός περιοχής από τον επιθετικό των Δανών!

80' ΓΚΟΛ με ωραίο γκολ του Gigovic, το 5-1 της Μίντιλαντ.

Τέλος του αγώνα! Αποκλεισμός για την Ομόνοια..

2

Midtjylland: Lössl, Gartenmann, Olsson, Gue-sung, Dalsgaard, Dju, Sørensen, Paulinho, Gigovic, Simsir, Juninho

Στον πάγκο: Fraisl, Hedvall, Martínez, Kaba, Ingason, Chilufya, Priske, Fossum, Ortiz, Charles, Dyhr, Brumado

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Μάθιους, Λέζιακς, Λανγκ, Κουλιμπαλί, Σεμέδο, Λοίζου, Κούσουλος, Μπασιρού, Μπέζους, Κακουλλής

2

Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Μαρκίνιος, Κασάμα, Ανσαριφάρντ, Ζαχαρίου, Σίμιτς, Μίλετιτς, Ανδρέου, Χαραλάμπους, Χρίστου, Παντελή