3

Με δεύτερη νίκη, αυτή την φορά με 1-0 το ΑΠΟΕΛ με συνολικό σκορ 3-0 απέκλεισε την Dila Gori από την Γεωργία και προκρίθηκε στα play offs του Κόνφερενς Λιγκ, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Γάνδη, η οποία κέρδισε με συνολικό σκορ 6-2 την Στσζέτσιν.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Σα Πίντο στους δύο αγώνες με τους Γεωργιανούς κράτησε ανέπαφη την εστία της! Το ΑΠΟΕΛ μετράει 4 νίκες σε ισάριθμους αγώνες την φετινή σεζόν.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στον αγώνα! Καλή επιτυχία στο ΑΠΟΕΛ!

12' Σουτ του Ντάλσιο, έξω.

12' Δυνατό σουτ του Gale, μόλις έξω.

16' Ωραία ενέργεια και σουτ του Ντάλσιο, σε σώματα και κόρνερ.

25' Εξαιρετικό κατέβασμα και σουτ του Κβιλιτάια, πάνω στον Kucherenko.

30' Μεγάλη ευκαιρία για την Ντίλα Γκόριν, εξαιρετική ενέργεια και σουτ του Gale, δύσκολα ο Μπέλετς.

31' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γουίλσον, έξω.

32' Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Ντβάλι, μόλις έξω.

36' Πλασέ του Κβιλιτάια, έξω.

45+3 Κεφαλιά του Ντβάλι, έξω.

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

48' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με δυνατή κεφαλιά του Εντογκαλά! Είχε προηγηθεί εξαιρετική συνεργασία των Βιγιαφάνιες και Εντογκαλά, με τον Αργεντινό να γυρίζει στον Κογκολέζο και αυτός να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

67' Κεφαλιά του Σατσιά ύστερα από μπαλιά του Τομανέ, πάνω στον Kucherenko.