2

Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για το ΑΠΟΕΛ, το οποίο κέρδισε με 0-2 την Dila Gori στην Γεωργία στο πλαίσιο του 3ου προκριματικού γύρου του Κόνφερενς Λιγκ και θα παίξει σε μία εβδομάδα στο ΓΣΠ, με τον κόσμο στο πλεύρο του για την πρόκριση στα play offs του Κόνφερενς Λιγκ.

Την ομάδα του Σα Πίντο, έβαλε μπροστά στο σκορ ο Κρέσπο που αποχώρησε στην συνέχεια τραυματίας και το τελικό 2-0 έγραψε ο Γιώργος Εφραίμ. Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν ο πρώτος αγώνας στην φετινή χρονιά, στον οποίο το ΑΠΟΕΛκρατάει ανέπαφη την εστία του.

Η ομάδα που θα προκριθεί από το ζευγάρι του ΑΠΟΕΛ, θα αντιμετωπίσει στα play offs την Γάνδη, η οποία κέρδισε με 5-0 την Πόγκον Στσέτσιν και μετέτρεψε τον επαναληπτικό σε διαδικαστικού χαρακτήρα αγώνα.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι! Καλή επιτυχία στο ΑΠΟΕΛ!

2' Κεφαλιά του Κβιλιτάια, δεν βρήκε στόχο.

5 Σουτ του Santos, άστοχο.

8' Ωραία ενέργεια και σουτ του Σαρφό, σε κόρνερ.

22' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του  Chiteishvili, έξω.

33' Δοκάρι για την Dila Gori, ύστερα από απευθείεας εκτέλεση φάουλ του, Chiteishvili.

45+2 ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ, φάση διαρκείας, ο Κβιλιτάια έκανε το πλασέ, απέκρουσε ο Kuchernko με τον Κρέσπο από κοντά να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα!

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη Β΄ημιχρόνου.

46' Μπαλιά στην περιοχή, διώχνει ο Μπέλετς.

48' Σουτ του Gomis, πάνω στον Μπέλετς.

52' Σουτ του Victor, και πάλι ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ.

61' Πρώτη καλή στιγμή για το ΑΠΟΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο, σουτ του Ντάλσιο, πάνω στον Kuchernko.

64' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Εφραίμ! 0-2 οι γαλαζοκίτρινοι!

68' Σουτ του Sardalisvili, πάνω στον Μπέλετς.

72' Πλασέ του Γουίλσον, έξω.

87' Κόκκινη κάρτα στον Santos για δυνατό μαρκάρισμα στον Βιγιαφάνιες.