2

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε το καθήκον της στο Μπόρνμουθ, πήρε τη νίκη 1-0 και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Λίβερπουλ με την Άστον Βίλα, βρίσκεται ένα βαθμό μακριά από το επόμενο Champions League.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται μια ανάσα από τον στόχο της στην Premier League δύο παιχνίδια πριν από το τέλος. Η νίκη με 1-0 επί της Μπόρνμουθ στο "Βαϊτάλιτι" για την 37η αγωνιστική τη βρίσκει ένα βαθμό μακριά από το επόμενο Champions League.

Το όμορφο γκολ του Καζεμίρο στο 9ο λεπτό του αγώνα ήταν αρκετό για τους "κόκκινους διαβόλους", που είχαν την κατοχή, αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν τους γηπεδούχους μακριά από την εστία του Νταβίδ ντε Χέα.

Οι ευκαιρίες των φιλοξενουμένων πάντως ήταν ανώτερες κι αν κάποιος έφτασε πιο κοντά στο δεύτερο γκολ του αγώνα στο 1ο μέρος, αυτή ήταν η ομάδα του Έρικ τεν Χαχ.

Στο 2ο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την κατοχή, όμως οι αντεπιθέσεις της Μπόρνμουθ ήταν πιο απειλητικές. Τα πολλά άστοχα σουτ του Αντονί Μαρσιάλ σπατάλησαν επιθέσεις και σε ορισμένες περιπτώσεις υπήρξε άγχος για το ισχνό προβάδισμα, όμως τελικά το γκολ του Καζεμίρο ήταν αυτό που έκρινε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Πηγή: sports24.gr