ε

Την πρώτη του νίκη στην δεύτερη φάση πέτυχε το ΑΠΟΕΛ, το οποίο κέρδισεμε 2-1 την ΑΕΚ με ανατροπή και παρέμεινε στο -3 από τον πρωτοπόρο Άρη και συνεχίζει να βρίσκεται κόλπο του τίτλου.

Άνοιξε το σκορ ο Πέρε Πονς, ισοφάρισε με πέναλτι ο Μαρκίνιος και γύρισε το παιχνίδι με κεφαλιά ο Ντβάλι.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη αγώνα!

10' Πρώτη φάση για το ΑΠΟΕΛ, σουτ του Φεράρι, πάνω στον Πίριτς.

14' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, με εξαιρετικό σουτ του Πέρε Πονς, στο παραθυράκι του Μπέλετς! Πολύ ωραίο γκολ για την ομάδα της Λάρνακας.

18' Πέφτει στην περιοχή ο Κβιλιτάια, σε μαρκάρισμα από τον Μιλίτσεβιτς.

20' Πάει σε on field review ο διαιτητής.

20' Πέναλτι για το ΑΠΟΕΛ.

22' Αποκρούει ο Πίριτς!

23' ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ! Γιατί υπήρχαν ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ στην περιοχή, πριν εκτελέσει ο Κβιλιτάια.

25' Εύστοχος ο Μαρκίνιος και 1-1 το ντέρμπι!

31΄Πολύ καλή διπλή ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, ο Κβιλιτάια έπιασε την κεφαλιά, ο Πίριτς έκανε εντυπωσιακή επέμβαση, στην επαναφορά ο Γεωργιανός, έστειλε την μπάλα έξω.

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

54' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με δυνατή κεφαλιά του Ντβάλι, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μαρκίνιος.

70' Από καλή θέση ο Κβιλιτάια, έστειλε την μπάλα έξω.

73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκιούρτσο, δύσκολα ο Πέλετς.

82' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, ο Μακέντα έκανε το σουτ δύσκολα ο Πίριτς, στην συνέχεια ο Σαρφό σε κενό τέρμα δεν κατάφερε να σκοράρει.