3

Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε ο Άρης επικρατώντας του Απόλλωνα με 2-0 σε  παιχνίδι για την 8η αγωνιστική της Β' φάσης του Α' ομίλου του πρωταθλήματος CYTA.

Μαγιαμπέλα και Μπαμπίκα σκόραραν για τον Αρη, του οποίου ακυρώθηκαν άλλα δυο τέρματα.
Δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Απόλλωνας ο οποίος στις καθυστερήσεις του αγώνα απείλησε δύο φορές χωρίς ομως να μπορέσει να πάρει την ουσία.

Νωρίτερα

Ο πρωτοπόρος Άρης με 68 βαθμούς φιλοξενεί στο στάδιο "ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ" τον 5ο Απόλλωνα με 59 στο πλάισιο της 8ης αγωνιστικής της Β' φάσης του Α' ομίλου του πρωταθλήματος Cyta.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα απο τις φωτοβολίδες

1' Εναρξη αγώνα με πέντε λεπτά καθυστέρηση

5' 1-0 - Νωρίς νωρίς η ομάδα του Άρη ανοίγει το σκορ με τον Μαγιαμπέλα ύστερα απο κάθετη μπάλα του Μπένγκστον. Είναι το 4ο γκολ για τον Μαγιαμπέλα στο πρωτάθλημα.

8' 2-0 Απίστευτο ξεκίνημα στο ντέρμπι για τον Άρη ο οποίος πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Μπαμπίκα ο οποίος δέχθηκε προηγουμένος την σέντρα απο τον Καζού.  Δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο  Γιοβάνοβιτς.

15' Μεγάλη ευκαιρία για τον 'Αρη με τον Γκομίς το σουτ του οποίου σταμάτησε ο Ρομπέρζ.

16' Σουτ του Μπέγκστον, σωστή αντίδραση του Γιοβάνοβιτς

21' Εκτέλεση φάουλ για τον Απόλλωνα καμία ανυσηχία για τον Βανά Άλβες

30' 3-0. Αποτελεσματικός ο Άρης πετυχαίνει και τρίτο γκολ. Το γκολ ο Γκομίς μετά απο σέντρα του Μαγιαμπέλα.

31' Ακυρώνεται το γκολ για οφσαιντ

45' Μεγάλη επέμβαση του Γιοβάνοβιτς στο σουτ του Μαγιαμπέλα

Τέλος α' ημιχρόνου.

45' Εναρξη β' ημιχρόνου

Τρεις αλλαγές για τον Απόλλωνα.  Γιόστεν, Χουσαΐν και Μαυρίας, στις θέσεις των Εκπολό, Σπόλιαριτς και ο Ντόνιο.

54' Η καλύτερη ευκαιρία του Απόλλωνα στον αγώνα με τον Βανά Αλβες να αποκρουει.

63' Σκοράρει ο Μπέγσκτον ακυρώνεται όμως το γκολ ως οφσαιντ

64' Ελέγχεται το γκολ απο το VAR

65 Πάει στο on field review ο διαιτητής

66' Ακυρώνεται το γκολ.  Ο διαιτητής έδωσε φάουλ υπέρ του Απόλλωνα στο ξεκίνημα της φάση

72' Τελευταία προειδοποιήση απο τον διαιτητή για τις φωτοβολίδες.

75' Νέα ευκαιρία του Άρη  με σουτ του Στεπίνσκι

90+ 4 Καλύτερη ευκαιρία του Απόλλωνα με τον Βανά να αποκρούει εντυπωσιακά το σουτ του Γιόστεν