χψχψ

Σε κακό δαίμονα της Πάφου εξελίσσεται την φετινή σεζόν η Ομόνοια!

Μετά τον αποκλεισμό της Παφιακής ομάδας από τους πράσινους στο κύπελλο, οι ποδοσφαιριστές του Σωφρόνη Αυγουστή κέρδισαν και με 1-0 το συγκρότημα του Μίτσελ Σαλγκάδο στο πρωτάθλημα και δυσκόλεψαν ακόμα περισσότερο το έργο τους για έξοδο στην Ευρώπη. Η διαφορά από την 3η ΑΕΚ παρέμεινε στους 3 βαθμούς, με τους «κιτρινοπράσινους» να παίζουν αύριο με τον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ, έχοντας την ευκαιρία να αυξήσουν την διαφορά στο +6!

Κομβικοί στον σημερινό αγώνα στο «Στέλιος Κυριακίδης» ήταν οι Γιάν Λέζιακς που πέτυχε ένα από τα ομορφότερα γκολ στο πρωτάθλημα και ο Φαμπιάνο, ο οποίος σε αρκετές περιπτώσεις είπε «όχι» σε μεγάλες φάσεις που είχε η Πάφος.

Η βαθμολογία:

σδδσδ

Η εξέλιξη του αγώνα:

7' Σουτ του Ικόκο από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει εκτός.

8' Αναπτύχθηκε ωραία η Πάφος, η μπάλα στρώθηκε στον Κανέ, ο οποίος εκτός περιοχής αμέσως δοκίμασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε σώματα, έπιασε τροχιά προς την εστία, με τον Φαμπιάνο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!

18' Γύρισμα του Μάθιους στον Ανσαριφάντ, με τον Ιρανό αμέσως να δοκιμάζει το σουτ, στέλνοντας την μπάλα πολύ ψηλά!

22' Μακρινό σουτ του Κβίντα, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Φαμπιάνο!

24' Δοκάρι για την Ομόνοια! Εκτελέστηκε κόρνερ, ο Μπεσεντίν εντός περιοχής δοκίμασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Κανέ και στην συνέχεια χτύπησε στο δοκάρι του Ίβουσιτς!

30' Κάθετη του Κανέ στον Τάνκοβιτς, ο οποίος βγήκε τετ-τετ, πλάσαρε τον Φαμπιάνο, με τον Βραζιλιάνο να κάνει ξανά σπουδαία απόκρουση.

35' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 0-1! Σέντρα από τον Λοϊζου, λάθος απομάκρυνση από την άμυνα της Πάφου, με τον Λέζιακς να πιάνει ένα ευθύβολο σουτ, νικώντας τον Ίβουσιτς για το 0-1!

59' Σέντρα από τον Ικόκο, ο Βαλακάρι έπιασε την κεφαλιά, με τον Φαμπιάνο να πέφτει και να διώχνει σε κόρνερ, χτυπώντας στην συνέχεια στο δοκάρι! Ανησυχία στους πράσινους!

***Συνεχίζει κανονικά ο Βραζιλιάνος!

65' Μακρινό σουτ του Χότσκο, ο Φαμπιάνο διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!

66' Κάθετη στον Βαλακάρι, με τον Φαμπιάνο να λέει ξανά όχι σε τετ-τετ!

67' Απίστευτο αυτό που γίνεται με τον Φαμπιάνο! Ο Βαλακάρι έδωσε την κάθετη στον Χότσκο που σε τετ-τετ πλάσαρε τον Φαμπιάνο, με τον Βραζιλιάνο να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ!

Πάφος(Μίτσελ Σαλγκάδο): Ίβουσιτς, Κβίντα, Χότσκο, Κανέ, Τάνκοβιτς, Ικόκο, Αμπντουραχίμι, Δημητρίου, Βαλακάρι, Μπάιριτς, Μπρούνο

Στον πάγκο: Άντος, Μάιχροβιτς, Μπετανκόρ, Ναμέ, Ντράγκομιρ, Χέσταντ, Παπαστυλιανού, Πελάζιο, Ταβάρες, Μιχαήλ, Κολότας, Μπαντς

Ομόνοια(Σωφρόνης Αυγουστή): Φαμπιάνο, Μάθιους, Γιούστε,Κασάμα, Λοίζου, Λέζιακς, Ανσαριφάρντ, Ζαχαρίου, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μπεσεντίν.

Στον πάγκο: Παναγή, Κυριακίδης, Παπουλής, Κίτσος, Λάνγκ,Ντίσκερουντ, Μίλετιτς, Ανδρέου, Χαραλάμπους, Βενιζέλου, Σάββα, Μπεζούς.

Διαιτητής: Sundberg Jakob Alexander
Α' Βοηθός Διαιτητής: Yurdakul Deniz
Β' Βοηθός Διαιτητής: Krogstrup Daniel Richardt
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος