3

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ένωση η οποία κέρδισε τον Ολυμπιακό, με 3-0, έφτασε τους 34 βαθμούς και μείωσε την διαφορά από την Δόξα που βρίσκεται εκτός ζώνης υποβιβασμού στον έναν βαθμό. Άνοιξε το σκορ ο Κατσιάρης με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, σκόραραν στο δεύτερο ημίχρονο οι Λαμί και Ντιαβαρά.

Η ομάδα του Παραλιμνίου θα διεκδικήσει μέχρι τέλους στα 3 τελευταία παιχνίδια την παραμονή της στην κατηγορία. Φυσικά η ομάδα της Κατωκοπιάς έχει έναν αγώνα λιγότερο, αυτόν της Δευτέρας με τον Ακρίτα.

Στο άλλο παιχνίδι του δεύτερου γκρουπ, οι αδιάφορες βαθμολογικά Καρμιώτισσα και Νέα Σαλαμίνα, εξήλθαν ισόπαλες 1-1, με τα γκολ των Λέουκο και Ντούρις.

🔴Καρμιώτισσα - Νέα Σαλαμίνα

Έναρξη αγώνα!

7' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα, με ωραία πλασέ του Λέουκο, ύστερα από πάσα του Μποτεάκ.

14' Ωραίο πλασέ του Τσίκο, σε κόρνερ ο Κνόμπλοχ.

16' Ωραία κίνηση και πλασέ του Ντούρις, πάνω από την εστία του Κίσσα, το πλασέ του Σλοβάκου.

24' Aδύναμη η κεφαλιά του Καλτσά.

28' Ωραίο σουτ του Ντούρις, μόλις έξω η μπάλα.

45' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα με προβολή του Ντούρις στην κίνηση ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ελ Αλουχί.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

47' Εξαιρετική επέμβαση του Τάσου Κίσσα, ύστερα από σουτ του Ελ Αλουχί.

52' Νέα τελική της Καρμιώτισσας, ο Ντούμπια το σουτ, ξανά ο Κίσσας.

53' Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους, τακουνάκι του Ελ Αλουχί από πολύ κοντά, νέα επέμβαση του Κίσσα.

62'  Ο Φελίπε με σουτ εκτός περιοχής, ο Κνόμπλοχ σε κόρνερ.

73' Κεφαλιά του Ντορεγκαράι, η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κνόμπλοχ.

78' Εντυπωσιακό γυριστό του Λουκίλι, μεγάλη απόκρουση του Κίσσα.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τσέλουτσκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Καλτσάς, Τζανακάκης, Μπεν Σαλάμ, Ντούρις, Γκαζτανάγια

4

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τάντι, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Γκρατινάρου, Μίκο, Οικονομίδης, Γιουσούφ, Γκράβενμπερχ, Λουκίλι, Νεοφύτου

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Σεργίου, Άδωνη, Ντάτκοβιτς, Τσίκο, Καρλίτος, Μποτεάκ, Ντορεγκαράι, Λέουκο, Φελίπε, Μαρτίνιο

4

Στον πάγκο: Καλανίδης, Μαλεκκίδης, Μιγκελίτο, Κουμουρής, Κλίμοβιτς, Σάλλαλιχ, Φράγκος, Νικολάου, Μαργκάσα, Τιάγκο, Ντιακιτέ

🔴ΕΝΠ - Ολυμπιακού

1' Ανάποδο του Βουτσένοβιτς έξω.

6' Διαγώνιο σουτ του Φερνάντες, άστοχο.

20' Ξανά φάση για την Ένωση, πλασέ του Βουτσένοβιτς, έξω.

40' ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Κατσιάρη με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ύστερα από εκτέλεση πλάγιου άουτ και διώξιμο από την άμυνα του Ολυμπιακού. Πανομοιότυπο γκολ με αυτό της προηγούμενης αγωνιστικής!

45' Εξαιρετική απόκρουση του Παναγιώτη σε αντεπίθεση του Ολυμπιακού.

50' ΓΚΟΛ για την Ένωση με τον Λαμί, ο οποίος έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε εύστοχα τον Τσάρλς.

61' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιακουμάκη, σε κόρνερ ο Παναγιώτου.

80' Μακρινό σουτ του Χέντρικς, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας Παναγιώτου.

83' Διαγώνιο σουτ του Γιακουμάκη, άστοχο.

89' Πέναλτι για την Ένωση για μαρκάρισμα του Καιάφα στο Ντιαβαρά.

90+1 Εύστοχος ο Ντιαβαρά και 3-0 η Ένωση.

Τέλος αγώνα.

ΕΝΠ: Παναγιώτου, Ντα Σίλβα, Έχμαν, Γεβρέμοβιτς, Φερνάντες, Κωνσταντίνου, Κατσιάρης, Βουτσένοβιτς, Κοτσώνης, Ντρέκσα, Λαμί.

3

Στον πάγκο: Κόστιτς, Κορσία, Χριστοφή, Λουσέρο, Ρουσιάς, Ντιαβαρά, Μέιρα, Κολωνίας, Μαυρουδής, Σολωμού, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς.

Ολυμπιακός: Τσαρλς, Λιασίδης, Μουχτάρης, Χριστοδούλου, Ιωάννου, Γιακουμάκης, Νάνι, Ζευκής, Γκόρουπετς, Ενόχ, Χαραλάμπους.

3

Στον πάγκο: Πισίας, Χριστοφόρου, Πεχλιβάνης, Δημητρίου, Χέντρικς, Καϊάφας, Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Δημητρίου, Κορομά.

Στάδιο: «Τάσος Μάρκου»
Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης