σδσδ

Νίκη οξυγόνο πήρε στην Περιστερώνα σήμερα η Ένωση, η οποία νίκησε την Δόξα με 1-0, με γκολ του Κατσιάρη στο 59ο λεπτό. Με την σημερινή της νίκη η ομάδα του Παραλιμνίου μείωσε την διαφορά της από την 11η θέση της παραμονή που βρίσκεται η Δόξα στους 4 βαθμούς.

Από την άλλη η αδιάφορη Καρμιώτισσα με γκολ των Ντούρις και Καλτσά επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού στο Μακάρειο, βυθίζοντας τους μαυροπράσινους.

Η βαθμολογία:

σδσδ

Νωρίτερα στους δύο αγώνες:

🔴 19:00 Ολυμπιακός – Καρμιώτισσα
Η εξέλιξη του αγώνα:

14' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Μπαλιά προς τον Κορομά, με τον Κνόμπλοχ να βγαίνει, οι 2 ποδοσφαιριστές να συγκρούονται σώμα με σώμα, με τον διαιτητή να καταλογίζει την παράβαση!

15' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 1-0! Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Χριστοδούλου!

33' Εκτέλεση κόρνερ με τον Καλτσά, ο Νεοφύτου πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

41' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 1-1! Σούτ του Ελ Αλουχί, η μπάλα κοντράρει στον Ντούρις και καταλήγει στα δίκτυα του Ολυμπιακού!

79' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 1-2! Λάθος από τον Μουχτάρη, ο Καλτσάς έκλεψε και με πλασέ εντός περιοχής έκανε το 2-1!

Ολυμπιακός(Νεντίμ Τούτιτς):Tσαρλς, Λιασίδης, Μουχτάρης, Έσσελινγκ, Χριστοδούλου, Πεχλιβάνης, Γιακουμάκης, Νάνι, Γκορουπετς, Αλσέους, Κορομά.

Στον πάγκο: Πισίηας, Χριστοφόρου, Ιωάννου, Δημητρίου, Χέντριγκς, Ζευκή, Καιάφας, Ενόχ, Χατζημιτσής,Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Ντουρμσάι.

Καρμιώτισσα(Φλορίν Μπράτου): Κνόμπλοχ, Τάντι, Ελ Αλουχί, Καλτσάς, Γκραντινάρου, Αγγελή, Μήτσος, Ντούριτς, Καστανιάγκα, Λουκίλι, Νεοφύτου

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Τσελούστκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Χούμποτσαν, Ανδρονίκου, Τζανακάκης, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ, Γκράβενμπερχ

🔴 19:00 Δόξα – ΕΝΠ

16' Κεφαλιά του Τιντζανί λίγο εκτός η μπάλα.

19' Μακρινό σουτ του Βουτσένοβιτς, η μπάλα φεύγει ψηλά.

28' Πέναλτι για την Δόξα! Σέντρα του Στυλιανού, με την μπάλα να χτυπάει σε χέρι αμυντικού της Ένωσης και τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι!

32' To πέναλτι ακυρώνεται από το VAR!

59' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ 0-1! Εκτέλεση κόρνερ για την Ένωση, η μπάλα στρώθηκε στον Κατσιάρη, ο οποίος με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 0-1!

Δόξα(Κώστας Σακκάς):Σισκόφσκι, Αντενόν, Τιτζανί, Σαντίκ, Ασαμόα, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι, Ασάντε, Τρούγιτς

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Μπένι, Ίλιτς, Ογιάλα, Αμντουλάχι, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Ερέρα, Ναγκάρ, ΜέσκαΕΝΠ:

(Μαρίνος Σατσιάς): Παναγιώτου, Ντα Σίλβα, Έμαν, Γεβρέμοβιτς, Φερνάντεθ, Κωνσταντίνου, Κατσιαρής, Βουτσένοβιτς, Κοτσώνης, Ντρέκσα, Λαμί

Στον πάγκο: Κόστιτς, Κουτσού, Κορσία, Χριστοφή, Λουσέρο, Ρουσιάς, Ντιαβαρά, Μέιρα, Σολωμού, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης