σδσδ

Πάφος και ΑΠΟΕΛ έμειναν στην ισοπαλία 1-1 στο «Στέλιος Κυριακίδης», με την διαφορά των γαλαζοκιτρίνων να μένει στο -3 από τον πρωτοπόρο Άρη.

Η Πάφος άνοιξε το σκορ με τον Παλάσιος μόλις στο 5ο λεπτό, με τον ΑΠΟΕΛ να ισοφαρίζει με τον Ντβάλι στο 29ο λεπτό. Με 10 ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσαν τον αγώνα και οι 2 ομάδες, καθώς Ζουνίνιο από πλευράς Πάφου και Καρώ από πλευράς ΑΠΟΕΛ αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η βαθμολογία:

δφφδφ

🔴19:00 Πάφος F.C. – ΑΠΟΕΛ

Η εξέλιξη του αγώνα:

7' ΓΚΟΛ για την Πάφο 1-0! Ο Ζάιρο έκοψε εξαιρετικά την  μπάλα, γύρισε στον Αμπντουραχίμι, ο οποίος έστρωσε στον Παλάσιος για να κάνει από κοντά το 1-0!

11' Λάθος στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ, ο Αμπτουραχίμι έκλεψε την μπάλα, προχώρησε λίγα μέτρα, δοκίμασε το συρτό σουτ, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπέλετς.

24' Οι παίκτες της Πάφου άλλαξαν ωραία την μπάλα, με τον Κανέ εκτός περιοχής να δοκιμάζει το σουτ, χωρίς όμως να βρίσκει στόχο.

29' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΕΟΛ 1-1! Εκτέλεση φάουλ από τον Σαρφό, ο Ντβάλι πετάχτηκε πιο ψηλά από όλους και με μια ωραία κεφαλιά έφερε τον αγώνα στα ίσα!

32' Ο Μακέντα βγήκε τετ-τετ, πλάσαρε τον Ίβουσιτς, ο οποίος έδιωξε με γροθιές.

37' Κόκκινη για την Πάφο! Ο Ζουνίνιο αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, καθώς πάτησε τον Κονσταντίνοφ σε διεκδίκηση μπάλας!

42' Ο Φεράρι γύρισε ωραία στον Μακέντα, ο οποίος με σουτ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα εκτός!

49' Μακρινό σουτ του Σαρφό, ο Ίβουσιτς μάζεψε εύκολα την μπάλα.

69' Κόκκινη  κάρτα στον ΑΠΟΕΛ! Στην αντίπαλη περιοχή, ο Καρώ πήγε να κάνει το ψαλιδάκι, χτύπησε σε αντίπαλο και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα!

75' Σέντρα-σουτ του Εντογκαλά, ο Ίβουσιτς μαζεύε με ευκολία.

90+3' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπελάτζιο, ο Μπέλετς διώχνει με γροθιές!

90+5' Σέντρα του Μπέν στον Εντογκαλά, ο οποίος απέναντι από τον Ίβουσιτς έστειλε την μπάλα εκτός!

90+8' Ο ΑΠΟΕ σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσαιντ! Ο Εντογκαλά έστειλε την μπάλα στον Μάριο Ηλία, ο οποίος πέρασε τον Ίβουσιστς, σκόραρε, αλλά το γκολ σωστά ακυρώθηκε!

Πάφος F.C(Μίτσαελ Σαλγκάδο): Ίβουσιτς, Παλάσιος, Κβίντα, Χότσκο, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Αμπντουραχίμι, Ζουνίνιο, Βαλακάρι, Μπάιριτς.

Στον πάγκο: Άντος, Μαΐχρόβιτς, Μπετανκόρ, Δημητρίου, Χέσταντ, Μιχαήλ, Ναμ, Μπρούνο, Ντράγκομιρ, Ταβάρες, Πελάζιο.

ΑΠΟΕΛ(Βλάνταν Μιλόγεβιτς):Μπέλετς, Τσεμπάκ, Καρώ, Κρέσπο, Ντβάλι, Φεράρι, Κονσταντίνοφ, Σαρφό, Ντάλσιο, Μακέντα, Κβιλιτάια.

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγκίρης, Εφραίμ, Νταουσβίλι, Σατσιάς, Ηλία, Μπεν, Τζιάμας, Γιαννακού, Ντονγκαλά.

Διαιτητής: Hansen Morten Krogh
Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης