σδσδ

Σε ένα πολύ δυνατό αγώνα στην Λάρνακα ΑΕΚ και Άρης έμειναν στην ισοπαλία 1-1 με τον Αλεξάντερ Κακόριν να ανοίγει το σκορ για την «ελαφρά ταξιαρχία» και...να ισοφαρίζει με αυτογκόλ για την ομάδα της Λάρνακας.

Με δέκα ποδοσφαιριστές ολοκλήρωσαν τον τον αγώνα και οι δύο ομάδες, καθώς από πλευράς ΑΕΚ αποβλήθηκε ο Γκαρσία και για τον Άρη ο Πηλέας.

Με την σημερινή ισοπαλία ο Άρης παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, φτάνοντας τους 68 βαθμούς, με τον ΑΠΟΕΛ να είναι στο -3, με τον αγώνα των γαλαζοκιτρίνων με την Πάφο να είναι στην ισοπαλία 1-1!

Έναρξη αγώνα

5' Εκτέλεση φάουλ από τον Γκιούρτσκο, κανένας κίνδυνος.

10' Σουτ του Γκομίς, ψηλά η μπάλα.

15' Από μακριά ο Φαράζ δοκίμασε το πόδι του, με την μπάλα να φεύγει πολύ ψηλά.

24' Κάθετη του Πόνς στον Γκιούρτσκο, ο οποίος από πλάγια θέση δοκίμασε να νικήσει τον Βανά Άλβες, ο οποίος με τα πόδια έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

30' Ο Μαγιαμπέλα βγήκε τετ-τετ, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο εκτός!

25' Σουτ του Τρισκόφσκι, μαζεύει ο Βανά.

40' ΓΚΟΛ για τον Άρη 0-1! Ο Γκαρσία έκανε λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Μπαμπίκα έκλεψε, έφυγε ταχύτατα, σέρβιρε στον Κακόριν, ο οποίος αμέσως με πλασέ άνοιξε το σκορ στην Λάρνακα!

42' Μπαλιά στην άμυνα του Άρη, ο Τρισκόφσκι από κοντά πλάσαρε, με τον Βανά Άλβες να κάνει ξανά σπουδαία απόκρουση!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

55' Ο Φαράζ μπροστά από την μεγάλη περιοχή του Άρη, δοκίμασε να στείλει την μπάλα στο παραθυράκι του Βανά Άλβες, με τον Βραζιλιάνο να εκτινάσσεται και να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!

59' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ 1-1! Εκτέλεση φάουλ από τον Γκιούρτσκο, ο Κακόριν πετάχτηκε να διώξει την μπάλα πριν φτάσει στον Γκαρσία, με τον Ρώσο να στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του!

69' Σουτ του Γκιούρτσκο, εντός περιοχής, ο Βανά Άλβες μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια.

78' Κόκκινη κάρτα στην ΑΕΚ! Ο Γκαρσία έκανε σκληρό φάουλ στον Κακόριν και αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα!

90+1' Κόκκινη κάρτα για τον Άρη! Ο Πηλέας αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για χτύπημα χαμηλά στον Γκιούρτσκο!