χψχψ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το μεγάλο ντέρμπι κορυφής, με τον Άρη και τον ΑΠΟΕΛ να μένουν στην λευκή ισοπαλία 0-0. Μεγάλες φάσεις και από τις δύο ομάδες, με τον Άρη να χάνει δύο πέναλτι, τα οποία απέκρουσε ο Μπέλετς. Μεγαλύτερη φάση για τον ΑΠΟΕΛ, το δοκάρι του Κβιλιτάια.

Με την σημερινή ισοπαλία, η διαφορά των δύο ομάδων στην κορυφή έμεινε ίδια, με τον πρώτο Άρη να φτάνει τους 64 βαθμούς, ενώ έναν βαθμό λιγότερο έχει ο ΑΠΟΕΛ.

Η βαθμολογία:

σδσδ

Η εξέλιξη του αγώνα:

5' Άρχισε καλύτερα το παιχνίδι ο Αρης.

10' Από το δεκάλεπτο και μετά ανεβαίνει το ΑΠΟΕΛ

15' Καλή φάση για το ΑΠΟΕΛ    η κεφαλιά  του Κρέσπο μετα απο κόρνερ λίγο έξω.

21' Κεφαλιά του Κακόριν   η μπάλα στον Ντβάλι και κόρνερ.

25' Μπαλιά του Σούσιτς, ο Κβιλιτάια έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

34' Σέντρα το Φεράρι, ο Βιγιαφάνες την προβολή, με την μπάλα να χτυπάει στον Μπράουν, καταλήγοντας κόρνερ.

47' Πέναλτι για τον Άρη! Φάση διαρκείας στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ, με τον Σαρφό να ανατρέπει τον Κακόριν, με τον διαιτητή να καταλογίζει την παράβαση

48' Το έχασε ο Κακόριν! Ο Ρώσος εκτέλεσεε, με τον Μπέλετς να πέφτει σωστά, διώχνοντας την μπάλα!

49' Δίνει επανάληψη ο διαιτητής, καθώς παίκτες του ΑΠΟΕΛ μπήκαν λίγο πριν την εκτέλεση στην περιοχή.

50' Το χάνει ξανά ο Κακόριν! Ο Κακόριν εκτέλεσε στην ίδια πλευρά, με τον Μπέλετς και πάλι να λέει όχι!

53' Μακρινό σουτ του Μπράουν, ψηλά η μπάλα.

57' Εξαιρετική κούρσα από τον Μπαμπίκα, μοίρασε στον Κακόριν, ο οποίος έστρωσε στον Μπράουν, που αμέσως δοκίμασε το σουτ, με τον Μπέλετς να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

63' Ο Μπέγκστον έφυγε ταχύτατα, αμέσως δοκίμασε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει ψηλά.

73' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΠΟΕΛ! Μπαλιά προς τον Κβιλιτάια, ο οποίος αμέσως επιχείρησε το ψαλιδάκι, με την μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι του Βανά!

ΑΡΗΣ(Αλεξέι Σπιλέφσκι):Bανά, Πηλέας, Μποακί, Μπένγκστον, Μπράουν, Γιαγκό, Στρούσκι, Μπρόρσον, Σζόκε, Μπαμπίκα, Κακόριν

Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Καζού, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς, Στεπίνσκι, Ντελμίρο, Γκομίς, Μαγιαμπέλα, Μουσούντα, Γιαμπλόνσκι.

ΑΠΟΕΛ(Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Μπέλετς, Φεράρι, Σούσιτς, Ντβάλι, Κρέσπο, Κονσταντίνοφ, Σαρφό, Βιγιαφάνες, Ντονγκαλά, Ντάλσιο, Κβιλιτάια.

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγκίρης, Καρώ, Εφραίμ, Νταουσβίλι, Τσεμπάκ, Σατσιάς, Ηλία, Μπεν, Μαρκίνιος, Μακέντα, Δώνης.

Διαιτητής: Di Bello Marco
Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης