4

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ακρίτας Χλώρακας, ο οποίος επιβλήθηκε με 3-2 της Ανόρθωσης στο "Αντώνης Παπαδόπουλος". Η ομάδα της Χλώρακας κέρδισε μετά από περισσότερο από 3 μήνες, καθώς η τελευταία της νίκη ήταν και πάλι επί της Ανόρθωσης με 1-0 στις 4 Ιανουαρίου για την 17η αγωνιστική.

Ο Δημήτρης Χριστοφή άνοιξε το σκορ για την Ανόρθωση, ο Ακρίτας γύρισε τα εις βάρος του δεδομένα με τους Κονέ και Εράσο ενώ το 3-1 σημείωσε ο Λόπες. Το τελικό 3-2 πέτυχε ο Γκερέρο από το σημείο του πέναλτι.

Η Ανόρθωση βρίσκεται στην 8η θέση με 43 βαθμούς και ο Ακρίτας στην τελευταία με 17.

Έναρξη αγώνα!

10' Σουτ του Ντουμπόφ, άστοχο.

14' Πλασέ του Αντονίν, έξω.

16' Κεφαλιά από τον Αραούχο πάνω στον Κεραυνό.

20' ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Δημήτρη Χριστοφή με δυνατό σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό!

26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα διπλή ευκαιρία, πρώτα με τον Εράσο και στην συνέχεια με τον Τόρες, σε κόρνερ ο Κεραυνός.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

53΄Ισοφαρίζει ο Ακρίτας με δυνατό σουτ του Κονέ εντός περιοχής!

56' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα, ο Εράσο από κοντά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

63' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα γυρίζει το παιχνίδι με κοντινή προβολή του Εράσο!

68' Σουτ του Βάσκο, μπλοκάρει ο Μιχαήλ.

70' Ο Αντονίν έκανε το πλασέ από πλεονεκτική θέση, η μπάλα άουτ.

70' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα με τον Βάσκο Λόπες με ωραίο πλασέ εκτός περιοχής!

73' Πέναλτι για την Ανόρθωση για μαρκάρισμα του Πεντρέου στον Αντονίν.

74' Εύστοχος ο Γκερέρο και 3-2!

81' Eυκαιρία του Αντονίν για το 3-3, ο Μεντιμόρετς βάζει το πόδι και διώχνει σε κόρνερ.

89' Πλασέ του Αραούχο, έξω.

90+1 Δυνατό σουτ του Μραζ, εντός περιοχής, έξω η μπάλα.

Ανόρθωση: Κεραυνός, Μπαϊσίνιο, Αντωνιάδης, Αρτυματάς, Τεχέρα, Εμπραλίντζε, Γκερέρο, Αντονίν, Αντωνίου, Κίκο, Χριστοφή

4

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Μιχαήλ, Κορέια, Φερέιρα, Σαμπό, Ιωάννου, Κωνσταντίνου, Ιωάννου, Αργυρού, Λάμπρου, Χρυσοστόμου, Μραζ

Ακρίτας: Περντρέου, Κονέ, Άμπραχαμ, Ντουμπόφ, Εράσο, Μεντιμόρετς, Σέχιτς, Τόρες, Σαραβάνια, Καραγιάννης, Αραούχο.

4

Στον πάγκο: Καστεγιάνι, Ονόντι, Παουγκέν, Φοφανά, Ντράμε, Ζουνίνιο, Δημοσθένους, Κλεμέντε, Φαουριέλ, Πική, Βάσκο

Στάδιο: «Αντώνης Παπαδόπουλος»
Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος