3

Ολυμπιακός και ΑΕΛ εξήλθαν ισόπαλοι 0-0 στο πρώτο μεταξύ τους αγώνα για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Coca Cola, έτσι όλα θα κριθούν στον επαναληπτικό της Τετάρτη στις 26 Απριλίου.

Παρά την λευκή ισοπαλία το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες.

Υπενθυμίζεται ότι από την περσινή χρονιά στις διοργανώσεις της UEFA δεν υπάρχει διπλή σημασία στα εκτός έδρας γκολ, έτσι με οποιαδήποτε ισόπαλο σκορ στον επαναληπτικό το παιχνίδι θα οδηγηθεί στην παράταση.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του αγώνα!

5' Πολύ καλή προϋπόθεση για την ΑΕΛ, ο Κυριάκου έδιωξε πριν τον Ρομό.

8' Σουτ του Μιραλάς, σε κόρνερ ο Μολ.

14' Κίτρινη στον Μολ για φάουλ στον Τσέρνιχ, φωνές από την ΑΕΛ για το χρώμα της κάρτας.

15' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιράλας, σε κόρνερ.

15' Πλασέ στην κίνηση του Τεσέιρα πάνω στον Μολ.

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, φάση διαρκείας, παρολίγο το αυτογκόλ από τον Τεσέιρα.

39' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ, πλασέ του Μιραλάς, εξαιρετική απόκρουση από τον Μολ.

42' Η απάντηση του Ολυμπιακού! Στην πλάτη της άμυνας ο Ψύχας, δυνατό σουτ,έξω.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

48' Δυνατό σουτ του Χαραλάμπους στο δοκάρι, μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό.

54' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, σουτ του Ψύχα δύσκολα ο Μουριέλ.

55' Κεφαλιά του Μουκτάρη, σε κόρνερ ο Μούριελ.

64' Κεφαλιά του Τσέρνιχ, έξω.

72' Σουτ του Κα, σε σώματα η μπάλα και κόρνερ.

80' Κεφαλιά του Κορομά, έξω η μπάλα.

Ολυμπιακός(Μάκης Σεργίδης): Μολ, Μουκτάρης, Έσσελινγκ, Ψύχας, Κυριάκου, Γκόρουμπετς, Καλίλι, Χαραλάμπους, Νάνι, Αλσέους, Κορομά.

4

Στον πάγκο: Τσαρλς, Λιασίδης, Μπάρντι, Σάλι, Ντόσις, Ιωάννου, Πεχλιβάνης, Σλόγκαρ, Χέντρικς, Γιακουμάκης, Ενόχ.

ΑΕΛ(Τσέντομιρ Γιανέφσκι): Μούριελ, Φραντζής, Τεσέιρα, Νταβόρ, Μιραλάς, Κατσανίκλιτς, Τσιμπόλα, Τσέρνιχ, Τζάλμα, Ρομό, Ντεγοέστ

Στον πάγκο: Ολιβέιρα, Μεντόγεβιτς, Χάσα, Μπεραχίνο, Παπαφώτης, Παντελή, Σιλβέστρος, Φιλίποβιτς, Μιλιντσεάνου, Μεντόζα, Μπιλοβάρ, Κοντινέλα

Διαιτητής: Marinelli Livio
Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης