3

ΑΕΛ και Ακρίτας είχαν την δυνατότητα να κερδίσουν όμως στο τέλος συμβιβάστηκαν στο "Άλφα Μέγα" με 2-2 αποτέλεσμα που δεν αλλάζει τις ισορροπίες στον δεύτερο όμιλο.

Ο Ακρίτας προηγήθηκε στο ημίχρονο με τον Γαβριήλ, η ΑΕΛ το γύρισε μέσα σε 2 λεπτά στην επανάληψη με δύο τέρματα του  Κατσανίκλιτς, όμως τον τελευταίο λόγο είχε ο Τόρες που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στους 39 βαθμούς και στην 3η θέση του ομίλου παραμένει η ΑΕΛ, στην τελευταία ο Ακρίτας με 14, 8 λιγότερους από τον προτελευταίο, Ολυμπιακό.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

6' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για την ΑΕΛ, γύρισμα του Τζάλμα, δυνατό σουτ του Μιραλάς, δύσκολα ο Πεντρέου.

12' Σέντρα του Σέχιτς, κεφαλιά ο Τόρες, έξω.

13' Νέο σουτ Μιραλάς και πάλι ο Πεντρέου.

14' Άστοχο το σουτ του Γαβριήλ.

23΄ ΓΚΟΛ ο Ακρίτας με τον Σταύρο Γαβριήλ ύστερα από ωραία ενέργεια και σουτ στην αντίθετη γωνιά!

26' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ακρίτα ο Τόρες, δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

26' Κεφαλιά του Εράσο, πάνω στον Μούριελ.

31' Δοκάρι για την ΑΕΛ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κέβιν Μιραλάς!

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

'Eναρξη Β' ημιχρόνου.

53' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, διπλή προσπάθεια του Κατσανίκλιτς, δεν μπορεί να νικήσει τον Πεντρέου.

56' Καλή στιγμή για τον Ακρίτα, στην πλάτη της άμυνας ο Γαβριήλ το σουτ του πέρασε έξω.

61' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Κατσανίκλιτς, σουτ του Τεσέιρα ασταθής απόκρουση από τον Πεντρέου και ο επθετικός της ΑΕΛ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

63' Το γυρίζει η ΑΕΛ με τον Κατσανίκλιτς με κοντινό πλασέ, ύστερα από ωραία ενέργεια και ασιστ του Κάσα.

73' Ισοφαρίζει ο Ακρίτας με δυνατή κεφαλιά του Τόρες. 2-2.

84' Μεγάλη ευκαιρία ο Ακρίτας με τον Τόρες μόνο να σουτάρει και τον Μούριελ να αποκρούει.