3

Μπορεί βαθμολογικά το ντέρμπι της Αμμοχώστου να ήταν αδιάφορο, ωστόσο οι δύο ομάδες φρόντισαν να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι με 8 γκολ και τις δύο ομάδες να συμβιβάζονται στο ισόπαλο 4-4.

Το σκορ άνοιξε για την Νέα Σαλαμίνα ο Ντορεγκαράι και η Ανόρθωση γύρισε τα εις βάρος της δεδομένα πριν το ημίχρονο με τα γκολ των Παρούτη και Γκερέρο.

Στο 2ο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι σκόραραν ακόμα δύο γκολ με τους Μραζ και Τεχέρα, ενώ για την Νέα Σαλαμίνα μείωσε με 2 γκολ σε ένα λεπτό ο Μιχάλης Κουμουρής και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις ο Φλοριάν.

Η Νέα Σαλαμίνα βρίσκεται στην 7η θέση με 42 βαθμούς, δύο λιγότερους έχει η Ανόρθωση!

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη του αγώνα!

6' ΓΚΟΛ η Νέα Σαλαμίνα στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα! Ωραία ανάπτυξη από την Νέα Σαλαμίνα, ο Ντορεγκαράι πήρε την μπάλα και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

10' Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση, πλασέ του Φερέιρα, αποκρούει ο Κίσσας.

12' ΓΚΟΛ η Ανόρθωση και 1-1! Έγινε το λάθος στην άμυνα της Νέας Σαλαμίνας, ο Φερέιρα έκανε την μπαλιά, ο Μραζ έπιασε την κεφαλιά ο Κίσσας έκανε την απόκρουση και ο Παρούτης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

22' ΓΚΟΛ η Ανόρθωση με τον Γκερέρο με εξαιρετικό πλασέ ύστερα από φάση διαρκείας! Ο Μηνάς Αντωνίου έκανε την μπαλιά, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Γκερέρο την έστειλε στα δίκτυα.

35' Σουτ του Μραζ, πάνω στον Κίσσα.

44' Τεράστια ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα,ο Φελίπε έκανε το σουτ ο Λόρια απόκρουσε στην συνέχεια ο Τιάγκο ήταν άστοχος.

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

52' Κεφαλιά του Ντορεγκαράι, άστοχη.

58' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση και 3-1! Ωραία συνεργασία Φερέιρα - Αντωνίου, ο τελευταίος έκανε την μπαλιά και ο Μραζ με σουτ χωρίς κοντρολ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

60' Πέναλτι για την Ανόρθωση, για μαρκάρισμα του Μάντζεκς στον Παρούτη.

61' ΓΚΟΛ εύστοχος ο Τεχέρα και 4-1 η Ανόρθωση!

74' Σκοράρει για την Νέα Σαλαμίνα ο Κουμουρής, ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ.

76' Μετράει το γκολ μειώνει η Νέα Σαλαμίνα!

78' Σκοράρει ξανά ο Κουμουρής, με δυνατό σουτ εντός περιοχής, 4-3 η Νέα Σαλαμίνα!

90+4 ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα ύστερα από φάση διαρκείας ο Φλοριάν έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Ανόρθωση: Λόρια, Μπαϊσίνιο, Αρτυματάς, Κορέια, Τεχέρα, Φερέιρα, Γκερέρο, Παρούτης, Αντωνίου, Κορρέα, Μραζ.

5

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Κεραυνός, Αντωνιάδης, Εμπραλίτζε, Αντονίν, Γουαρίς, Κίκο, Νινγκά, Ιωάννου Μ, Ιωάννου Γ, Αργυρού, Χριστοφή.

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Μαλεκκίδης, Νταντκοβιτς, Μιγκελίτο, Τσίκο, Μάντζεκ, Καρλίτος, Ντορεγκαράι, Λέουκο, Τιάγκο, Φελίπε.

3

Στον πάγκο: Μελίσσας, Άδωνη, Κατσικάς Κουμούρης, Κλίμοβιτς, Φράγκος, Μποτεάκ, Νικολάου, Τολεμές, Μαργκάσα,Οφόρι, Ντιακιτέ.