δφ

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Σταύρου Γαβριήλ μόλις στο 16ο λεπτό, η Νέα Σαλαμίνα αντέδρασε και με γκολ των Τιάγκο στο 30ο λεπτό, Ντορεγκαράι στο 54ο λεπτό, Κουμουρή στο 94ο λεπτό και Φλοριάν στο 96ο λεπτό, νίκησε  με 3-1 τον Ακρίτα στην Λάρνακα.

Με την σημερινή της νίκη η Νέα Σαλαμίνα έφτασε τους 41 βαθμούς και βρίσκεται στην κορυφή του Β' ομίλου, ενώ ο Ακρίτας παρέμεινε στην τελευταία θέση με 12 βαθμούς.

Η βαθμολογία:

σδ

8' Μπαλιά του Καρλίτος στον Τσίκο, ο οποίος με σουτ εντός περιοχής έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά.

16' ΓΚΟΛ για τον Ακρίτα 0-1! Λάθος του Μαλεκκίδη στο κέντρο, ο Τόρες το εκμεταλλεύτηκε, έβγαλε τετ-τετ τον Γαβριήλ, ο οποίος με πλασέ έκανε το 0-1!

28' Κεφαλιά του Τόρες από κοντά, η μπάλα φεύγει ψηλά.

30' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 1-1! Ο Τσίκο μοίρασε ωραία τον Τιάγκο, ο οποίος με σουτ εντός περιοχής έφερε τον αγώνα στα ίσα!

42' Εκτέλεση φάουλ του Μποτεάκ, η μπάλα φεύγει ψηλά.

45+2' Σέντρα του Σεργίου, ο Ντορεγκαράι έπιασε την κεφαλιά, με τον Περντρέου να διώχνει σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα.

55' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 2-1! Ο Τσίκο από πλάγια σέρβιρε στον Ντορεγκαράι, ο οποίος με τσίμπημα της μπάλας νίκησε τον  Περντρέου για το 2-1!

75' Ο Τσίκο βγήκε τετ-τετ, πλάσαρε τον Περντρέου, ο οποίος έπεσε και έδιωξε σωτήρια!

90+1' Μακρινό σουτ του Γαβριήλ, η μπάλα φεύγει λίγο ψηλά.

90+4' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 3-1! Αδράνεια στην άμυνα του Ακρίτα, με τον Μιχάλη Κουμουρή να το εκμεταλλεύεται και με πολύ καλή ενέργεια ντρίπλαρε τον προσωπικό του αντίπαλο, αμέσως δοκίμασε το σουτ, νικώντας τον Περντρέου για το 3-1!

90+5' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 4-1! Εκτέλεση κόρνερ, με τον Μαλεκκίδη να πιάνει την κεφαλιά, αμυντικό να διώχνει στην γραμμή, με τον Φλοριάν από κοντά να κάνει το 4-1!

Νέα Σαλαμίνα(Σάββας Πουρσαϊτίδης):Μελίσσας, Σεργίου, Μαλεκκίδης, Ντάτκοβιτς, Τσίκο, Καρλίτος, Φράγκος, Μποτεάκ, Ντορεγκαράι, Οφόρι, Τιάγκο

Στον πάγκο: Κίσσας, Άδωνη, Κατσικάς, Μιγκελίτο, Κουμουρής, Κλίμοβιτς, Νικολάου, Φλοριάν, Λέουκο, Μαργκάσα, Φελίπε, Ντιακιτέ

Ακρίτας(Ντάνις Λαχτίνοφ):Περντρέου, Πάουγκεϊν, Ντραμέ, Άμπραχαμ, Κλεμέντε, Μεντίμορετς, Γαβριήλ, Τόρες, Καραγιάννης, Αραούχο, Φόρτες Λόπες

Στον πάγκο: Καστελλάνι, Πάζαρος, Σουλεϊμάν, Κονέ, Αμντουσαλάμοφ, Ζουνίνιο, Ντούμποφ, Εράσο, Δημοσθένους, Φουριέλ, Κυριακίδης

Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας