3

Mε ανατροπή η Ανόρθωση κι αφού πέρασε δύσκολες στιγμές μέχρι το δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, κέρδισε τη Δόξα και μπήκε με το δεξί στη δεύτερη φάση. Καθοριστική φάση στον αγώνα αυτή στο 56ο λεπτό όταν η Κυρία κέρδισε πέναλτι και η Δόξα έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Αμπτουραχί.

Για την Ανόρθωση σκόραραν οι Τεχέρα και οι δύο αλλαγές του Βέσκο Μιχαίλοβιτς, Ουαρίς και Φερείρα, ενώ την Δόξα έβαλε μπροστά στο σκορ ο Τιντζανί.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

9' ΓΚΟΛ για την Δόξα με τον Τιτζανί! Ο Ασάντε έκανε την μπαλιά ο Τιτζανί βγήκε στην πλάτη της άμυνας, πέρασε και τον Λόρια και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

14΄Κεφαλιά του Τιτζανί έξω. Νέα ευκαιρία για την Δόξα.

22' Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα, σουτ του Κοβάσεβιτς στο δοκάρι του Λόρια!

38' Σουτ του Μπένι, άστοχο.

40' Νέο δοκάρι για την Δόξα ύστερα από σουτ του Μπένι!

44' Γύρισμα του Παρούτη, πέρασε από όλους.

Τέλος Α' ημιχρόνου.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

56' Πέναλτι για την Ανόρθωση για μαρκάρισμα του  Αμπντουλαχί στον Αντωνίου! Ο αμυντικός της Δόξας δέχθηκε και δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε!

58' Αποκρούει ο Σισκόφσκι την εκτέλεση του Τεχέρα!

59' Επανάληψη στο πέναλτι δεν πατούσε γραμμή ο Σισκόφσκι.

60' Εύστοχος αυτή την φορά ο Τεχέρα και 1-1!

74' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με τον Ουαρίς! Ο Χριστοφή έκανε ωραία ενέργεια άφησε στον Γκερέρο, ο οποίος βρήκε τον Ουαρίς που με πολύ καλό σουτ εκτόε περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

84' Δοκάρι η Ανόρθωση με τον Μραζ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τεχέρα και ασταθή επέμβαση του Σισκόβσκι.

87' 3-1 η Ανόρθωση με εκπληκτικό σουτ από τον Φερρέιρα που πήρε την πάσα από τον Γουαρίς.