δφδφ

Σε ένα παιχνίδι το οποίο συζητήθηκε έντονα για τις διαιτητικές αποφάσεις και από τις δύο ομάδες, η Καρμιώτισσας με σκόρερ του Μαλόνε και Ελ Αλουχί κέρδισε με 2-1 την ΕΝΠ στον πρώτο αγώνα της β' φάσης του πρωταθλήματος cyta στο 2ο όμιλο και απέκτησε διαφορά 9 βαθμών από τους βυσσινί και την Δόξα.

Άτυχη η ΕΝΠ, η οποία έχασε πέναλτι με τον Μάρσιο Μέϊρα στο 30ο λεπτό, ο οποίος νικήθηκε από τα 11 βήματα από τον εξαιρετικό και σήμερα Σπόλιαριτς. Στην συνέχεια η Καρμιώτισσα βρήκε το γκολ με τον Μαλόνε, ο οποίος με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Καρμιώτισσα ήταν σαφώς ανώτερη και μετά από εξαιρετική συνεργασία του Μαλόνε με τον Ελ Αλουχί, ο δεύτερος με σουτ εντός περιοχής νίκησε τον Παναγιώτου για το 2-0. Στο 84ο λεπτό ο Γεβρέμοβιτς έκανε ότι δεν έκανε ο Μειρα στο πρώτο ημίχρονο, μειώνοντας από τα 11 βήματα για το τελικό 2-1. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα η Καρμιώτισσα, μετά από δεύτερη κίτρινη κάρτα στο Καλτσά, για φάουλ σε αντίπαλο.

Μετά τον σημερινό αγώνα, η Καρμιώτισσα παρέμεινε στην 10η θέση του Β' ομίλου με 30 βαθμούς, ενώ στους -9 ακολουθεί η ΕΝΠ, η οποία ισοβαθμεί με την Δόξα, η οποία έχει έναν αγώνα λιγότερο, καθώς αύριο παίζει με την Ανόρθωση εκτός έδρας.

Η βαθμολογία:

φδφ

19' Πρώτη φάση στον αγώνα, με τον Ντούμπια εντός περιοχής να πιάνει κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει εκτός.

25' Από πλάγια θέση ο Γκράφενμπερχ δοκίμασε το σουτ, με τον Παναγιώτου να αποκρούει με δυσκολία.

28' Πέναλτι για την ΕΝΠ! Σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Ρουσιά, ο διαιτητής είπε ότι η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μαλόνε, καταλογίζοντας το πέναλτι!

29' Το χάνει ο Μέιρα! Εκτέλεσε ο Μάρσιο Μέϊρα ο Σπόλιαριτς απέκρουσε, με τον παίκτη της ΕΝΠ να πιάνει το ριμπάουντ, με τον κίπερ της Καρμιώτισσας να λεει και πάλι όχι!

33' Κόκκινη κάρτα! Ο Βούκσεβιτς έπεσε τάκλιν από πίσω στον Ντούμπια, με τον διαιτητή να του δίνει κόκκινη κάρτα!

35' Ο διαιτητής πάει στο on field review και άλλαξε την απόφαση του σε κίτρινη κάρτα!

37' Σουτ του Ντα Σίλβα εντός περιοχής, ο Σπόλιαριτς απέκρουσε με τα πόδια!

45+5' Εκτέλεση φάουλ από τον Ελ Αλουχί, η μπάλα φεύγει λίγο εκτός!

45+7' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 1-0! Εκτέλεση κόρνερ, με τον Μαλόνε να πιάνει την κεφαλιά για το 1-0!

56' Μακρινό σουτ του Ντούμπια, η μπάλα φεύγει εκτός.

60' Δοκάρι! Εντός περιοχής ο Ντούμπια δοκίμασε το σουτ, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Παναγιώτου!

61' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 2-0! Ο Μαλόνε έστρωσε στον Ελ Αλουχί, ο οποίος με σουτ εντός περιοχής έκανε το 2-0!

68' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντούμπια, ο Παναγιώτου έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ.

83' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα, μετά από χέρι του Μαλόνε εντός περιοχής!

84' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ 2-1! Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Γεβρέμοβιτς!

Καρμιώτισσα(Αλεξάντερ Κερζάκοφ): Σπόλιαριτς, Μαλόν, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Καλτσάς, Γκραντινάρου, Τζανακάκης, Μπεν Σαλάμ, Γκαστανάγια, Γκράβενμπερχ.

Στον πάγκο: Κνόμπλοχ, Λουκόβ, Κουλιμπαλί, Αγγελή, Ντούρις, Παττίχης, Γκριμπάκιν, Σταύρου

ΕΝΠ(Μαρίνος Σατσιάς):Παναγιώτου, Χριστοφή, Σίλβα, Λουσέρο, Ρουσιάς, Ντιαβαρά, Μέιρα, Γεβρέμοβιτς, Φερνάντες, Πολυκάρπου, Βούκσεβις.

Στον πάγκο: Κόστιτς, Κουτσού, Κορσία, Κοσμάς, Κωνσταντίνου, Κατσιάρης, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Τζιαβέ, Γαβριήλ, Μορέιρα, Λαμί.

Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς