εςες

Ο Νίκος Καλτσάς άνοιξε το σκορ για την Καρμιώτισσα στο Τσίρειο στο 62' και τα φίδια άρχισαν να ζώνουν την Ομόνοια και τον κόσμο της. Όμως η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή έβγαλε αντίδραση και ανέτρεψε τα σε βάρος της δεδομένα με τα τέρματα των Ανσαριφάρντ στο 77' και Γιούστε στο 92' και έχει τον πρώτο λόγο για την εξάδα καθώς ξέφυγε της Νέας Σαλαμίνας με 3 βαθμούς. Για να μείνει εκτός το τριφύλλι θα πρέπει αύριο η Νέα Σαλαμίνα να κερδίσει το ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ.

Είναι το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι που η Ομόνοια με πολύ μεγάλη πίεση ανταποκρίνεται θετικά καθώς είχε προηγηθεί η νίκη πρόκριση σε βάρος του ΑΠΟΕΛ στο κύπελλο. Η Καρμιώτισσα δε μπόρεσε να πάρει κέρδος και ανοίξει τη διαφορά της από την επικίνδυνη ζώνη που αυτή τη στιγμή είναι στους έξι βαθμούς.

Η βαθμολογία:

φδ

3' Μπαλιά του Γιούστε προς τον Σράντι, ο οποίος εντός περιοχής δοκίμασε το πλασέ, το οποίο απέκρουσε με δυσκολία ο Σπόλιαριτς.

17' Ωραία αντεπίθεση από την Ομόνοια, με τον Σράντι να μοιράζει με κεφαλιά στον Χαραλάμπους, ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά.

31' Σουτ του Ντούμπια εντός περιοχής, ο Ουζόχο κάνει σπουδαία απόκρουση.

34' Κεφαλιά του Κούσουλου από κοντά, η μπάλα φεύγει εκτός.

43' Συρτή εκτέλεση κόρνερ για την Ομόνοια, με τον Γιούστε να δοκιμάζει το πλασέ, με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει εκτός.

45+1' Ωραίο γύρισμα του Σράντι, ο Χαραλάμπους έστρωσε στον Κούσουλο, ο οποίος επιχείρησε το σουτ με τον Σπόλιαριτς να μαζεύει με ευκολία.

Έναρξη Β΄ημιχρόνου

47' Εκτέλεση φάουλ από τον Ανσαριφάρντ, ο Γιούστε έπιασε την γυριστή κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει εκτός.

57' Ωραία ενέργεια από τον Ντούμπια, ο οποίος επιχείρησε το σουτ, με τον Ουζόχο να μαζεύει με ευκολία.

62' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 1-0! Μπαλιά του Ελ Αλουχί στον Καλτσά, ο οποίος εντός περιοχής σούταρε, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα των Πολεμιδιών!

69' Σέντρα του Κίτσου, λάθος απομάκρυνση από την άμυνα της Καρμιώτισσας, με τον Ανσαριφάρντ να πιάνει το σουτ από κοντά, στέλνοντας την μπάλα ψηλά.

72' Σέντρα του Γιούστε, ο Κακουλής έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει παράλληλα από όλους.

77΄ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1-1! Από πλάγια ο Κακουλλής έβγαλε την σέντρα, με τον Ανσαριφάρντ, να πιάνει αμέσως το σουτ, νικώντας τον Σπόλιαριτς για το 1-1!

83' Κόκκινη για την Καρμιώτισσα! Ο Κακουλλής έφευγε τετ-τετ, με τον Μίτσο να ανατρέπει τον επιθετικό της Ομόνοιας, με τον διαιτητή να τον αποβάλλει με απευθείας κόκκινη κάρτα!

90+2' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1-2! Εκτέλεση φάουλ από τον Κασάμα, ο Γιούστε έπιασε την γυριστή κεφαλιά για το 1-2!

***Απομένουν ακόμα 3 λεπτά για το τέλος!

Καρμιώτισσα(Αλεξάντερ Κερζακόφ):Σπόλιαριτς, Μαλόνε, Ελ Αλουχί, Αβραάμ, Χούμποτσαν, Ανδρονίκου, Καλτσάς, Μίτσο, Γκαθντανιάγα, Νεοφύτου, Γκράφενμπεργκ.

Στον πάγκο: Λούκοφ, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Γκραντινάρου, Τζανακάκης, Αγγελή, Γιουσούφ

Ομόνοια(Σωφρόνης Αυγουστή):Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Λοϊζου, Κίτσος, Σράντι, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μπεσεντίν, Χαραλάμπους, Μπέζους

Στον πάγκο: Παναγή, Κυριακίδης, Κασάμα, Παπουλής, Λέζιακς, Ανσαριφάρντ, Μπασιρού, Λανγκ, Ντίσκερουντ, Μίλετιτς, Βενιζέλου, Κακουλλής.

Διαιτητής: Redder Mikkel
Α' Βοηθός Διαιτητής: Skytte Victor Skovbaek
Β' Βοηθός Διαιτητής: Yurdakul Deniz
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος