3

Η ΑΕΚ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον αρχηγός της, Ιβάν Τρισκόφσκι, που πέτυχε χατ - τρικ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα ύστερα από 3 αγωνιστικές, επικρατώντας με 3-1 της Ένωσης.

Με αυτή την νίκη η ομάδα της Λάρνακας ανέβηκε ξανά στην πρώτη θέση με 57 βαθμούς έναν περισσότερο από το 2ο ΑΠΟΕΛ που ανιμετωπίζει την Δεύτερα την Νέα Σαλαμίνα.

Για την Ένωση μείωσε ο Ένχμαν.

Έναρξη στο παιχνίδι!

2' Πρώτη μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ, ο Ράφα Λόπες την κεφαλιά δύσκολα σε κόρνερ ο Κόστιτς.

3' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με τον Νικόλα Εγγλέζου! Έγινε η κομπίνα στο κόρνερ, ο Φαράζ άφησε την μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του, με τον Κύπριο αριστερό μπακ να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

4' Ακυρώνεται το γκολ!

8' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με τον αρχηγό Ιβάν Τρισκόφσκι! Ο Γιάκολις έκανε την μπαλιά με τον "Τρίσκο" με μία γυριστή κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα!

13' Και δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ και πάλι με τον Ιβάν Τρισκόφσκι! Ο αρχηγός με σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα!

27' Κεφαλιά του Ντρέσκα, έξω!

33' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Φαράζ στην πλάτη της άμυνας, έκανε το πλασέ έξω η μπάλα.

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη Β΄ημιχρόνου.

47' Σουτ του Ρουσιά, έκτος περιοχής, κοντράρει η μπάλα και πάει σε κόρνερ.

48' ΓΚΟΛ για την Ένωση με τον Έχμαν! Ύστερα από φάση διαρκείας, έκανε το δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Πίριτς.

66΄ Σουτ του Φαράζ, σε ετοιμότητα ο Κόστιτς

79' Πέναλτι για την ΑΕΚ για μαρκάρισμα του Πολυκάρπου στον Ναούμ.

82' Εύστοχος ο Τρισκόφσκι και χατ -τρικ για τον αρχηγό!

85' Φάση διαρκείας για την Ένωση, διώχνει η άμυνα της ΑΕΚ.

86' Σουτ του Λουσέρο, σε κόρνερ ο Πίριτς.

Τέλος του αγώνα!

ΑΕΚ: Πίριτς, Γκονζάλεθ, Λέδες, Τρισκόφσκι, Φαράζ, Λόπες, Μιλίσεβιτς, Ροσάλες, Πονς, Εγγλέζου, Γιάκολις.

2

Στον πάγκο: Γκόρντιτς,Τούμπας, Κάσας, Γκρόμοφ, Χριστοφόρου, Ναούμ, Μπέιτς, Άλτμαν, Μάμας, Νίκολιτς

ΕΝΠ: Κόστιτς, Ντα Σίλβα, Έχμαν, Λουσέρο, Ρουσιάς, Μέιρα, Φερνάντεζ, Ντρέκσα, Ντζαβέ, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς.

Στον πάγκο: Παναγιώτου, Κορσία, Ντιαβαρά, Κοσμά, Κωνσταντίνου,  Βουτσένοβιτς, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Γαβριήλ,, Λαμί.

Στάδιο: ΑΕΚ Αρένα
Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος