3

Στα ημιτελικά του κυπέλλου Coca Cola προκρίθηκε ο Ολυμπιακός Λευκωσίας για 2η φορά στα 3 τελευταία χρόνια!

Η σημερινή ισοπαλία στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" με 1-1 ήταν αρκετή για να χαρίσει στην ομάδα του Τακτακαλά την πρόκριση καθώς κέρδισε με 2-1 στον πρώτο αγώνα.

Άνοιξε το σκορ ο Μάριος Πεχλιβάνης, ισοφάρισε για την Ανόρθωση ο Αντονίν στο 90'.

Ο Ολυμπιακός έγινε η 4η ομάδα που προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης, μετά τις Πάφο, Ομόνοια και ΑΕΛ.

Η χρονιά ολοκληρώθηκε σήμερα για την Ανόρθωση, η οποία από τις αρχές Μαρτίου, μένει εκτός στόχων πρώτα δεν πήρε το εισιτήριο για την εξάδα και στην συνέχεια αποκλείστηκε από το κύπελλο.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη στο παιχνίδι!

6' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Μάριο Πεχλιβάνη! Ο Καλίλι εκτέλεσε το φάουλ ο Κυπριος επιθετικός έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπαλα στα δίκτυα!

11' Σουτ του Κυριάκου, πάνω στον Λόρια.

12' Πλασέ του Ψύχα, δύσκολα ο Λόρια.

15' Κεφαλιά του Μραζ, πάνω στον Μολ.

32' Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση, κεφαλιά του Γκερέρο, δύσκολα ο Μολ.

38' Σέντρα σουτ του Αμπαρτζουμιάν, έξω.

43' Σουτ του Φερέιρα, πάνω στον Μολ.

45' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Χαρογιάν κάνει μεγάλο λάθος δεν μπορεί να σκοράρει ο Κορομά.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

47' Ωραία κίνηση και σουτ του Φερέιρα, πάνω στον Μολ.

58' Σουτ του Καλίλι, άστοχο.

67' Μακρινό σουτ του Παρούτη, πάνω στον Μολ.

71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Σλόγκαν στην πλάτη της άμυνας, ο οποίος έκανε το σουτ και ο Λόρια εντυπωσιακή απόκρουση.

74' Νέα μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό, κεφαλιά του Μουκτάρη, αποκρούει ο Λόρια.

76΄Κεφαλιά του Αμπαρτζουμιάν, πάνω στον Μολ.

78' Σουτ του Αντονίν, πάνω στον Μολ.

84' Σέντρα σουτ του Χέντρικς, έξω.

86' Σουτ του Αρτυματά, άστοχο.

88' Μακρινό σουτ του Αρτυματά, αποκρούει ο Μολ.

89' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει η Ανόρθωση με τον Αντονίν! Έγινε η μπαλιά από τον Χριστοφή, κεφαλιά από τον Αντωνιάδη με τον επιθετικό της Ανόρθωσης από κοντά να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα!