2

Απίστευτα πράγματα έγιναν στο στάδιο "Άλφα Μέγα" εκεί όπου ο Απόλλων με γκολ στο 90+7 και με 10 παίκτες από το 50' λεπτό πήρε τεράστιο τρίποντο!

Η ομάδα της Λεμεσού προηγήθηκε με τον Ντόνιο, η ΑΕΚ ισοφάρισε με τον Μιλίτσεβιτς και ο Αμρ Ουάρντα ήταν αυτός που έστειλε τον Απόλλωνα στην εξάδα! Με αυτή την νίκη ο Απόλλων άφησε εκτός εξάδας την ΑΕΛ.

Έναρξη στο ντέρμπι!

4' Πέφτει στην περιοχή ο Ουάρντα, συνεχίζεται το παιχνίδι.

7' Δυνατό σουτ του Ντόνιο έξω.

14' Φωνές για πέναλτι από τον Απόλλωνα, για χέρι του Τόμοβιτς, συνεχίζεται το παιχνίδι.

15' Κεφαλιά του Ρομπέρζ, έξω.

19' Σουτ του Ίλιεφ, άστοχο.

21' Η μεγαλύτερη ευκαιρία στον αγώνα! Ο Πίττας έκανε το πλασέ, δύσκολα ο Πίριτς.

21' Ο Χέντι εξ επαφής έκανε το πλασέ, έξω.

22' Ο Γιάκολις σέντραρε από αριστερά, ο Ροσάλες το πλασέ στην κίνηση, έξω η μπάλα.

23' Σουτ του Τρισκόφσκι, αρκετά άστοχο.

42' Κεφαλιά του Ροσάλες, πάνω στον Γιοβάνοβιτς.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο ύστερα από 10 λεπτά καθυστέρησης λόγω ρίψης καπνογόνων.

50' Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Χαμάς για θέατρο!

53' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ, κεφαλιά του Πέρε Πονς, εντυπωσιακή απόκρουση του Γιοβάνοβιτς.

53' Νέα μεγάλη ευκαιρία γην ΑΕΚ, γύρισμα του Γιάκολις, πέρασε παράλληλα η μπάλα.

63' ΓΚΟΛ σκοράρει ο Απόλλων με τον Ντόνιο, ο Ουάρντα βγήκε στην κόντρα, γύρισε στον Πίττα ο οποίος με ωραία ενέργεια έκανε το σουτ ο Πίριτς αρχικά απόκρουσε και ο Ντόνιο σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

76' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει η ΑΕΚ με κοντινή προβολή του Μιλίτσεβιτς, ύστερα από μπαλιά του Φαράζ.

78' Σουτ του Πέρε Πονς, πάνω στον Γιοβάνοβιτς.

79' Σουτ του Σαχάρ, άστοχο.

83' Σουτ του Φαράζ, έξω.

85' Κεφαλιά του Ράφα Λόπες, έξω.

90+7 Ο Απόλλων σκοράρει! ΓΚΟΛ με τον Αμρ Ουάρντα, όλη η ΑΕΚ ήταν στην περιοχή του Απόλλωνα, ο Αιγύπτιος βγήκε στην κόντρα και πλάσαρε τον Πίριτς, 2-1 ο Απόλλων!

Απόλλων: Γιοβάνοβιτς, Πεϊμπέρνς, Πίττας, Ίλιεφ, Ρομπέρζ, Χαμάς, Χάμπος, Φιλιώτης, Ντόνιο, Ουάρντα, Χέντι.

3

Στον πάγκο: Λοϊζου, Δημητρίου, Εκπολό, Αρτυματάς, Νταμπό, Χουσαΐν, Βα, Ντιγκινί, Σαχάρ, Κολ, Ζήνωνος, Αυγουστή.

ΑΕΚ: Πίριτς, Τόμοβιτς, Κάσας, Λέδες, Τρισκόφσκι, Λόπεζ, Μιλίσεβιτς, Ροσάλες, Πέρε Πονς, Εγγλέζου, Γιάκολις

4

Στον πάγκο: Γκόρντιτς, Τούμπας, Μίκελ, Σανχούρχο, Φαράζ, Χριστοφόρου, Ναούμ, Ανδρέου, Μάμας, Νίκολιτς

Στάδιο:  ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ
Διαιτητής: Bebek Ivan
Α' Βοηθός Διαιτητής: Mihalj Ivan
Β' Βοηθός Διαιτητής: Vukovic Dejan