σδδ

Σε ένα παιχνίδι με πολλές εναλλαγές, Νέα Σαλαμινα και Ολυμπιακός έμειναν στην ισοπαλία 2-2. Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Ντορεγκαράι στο 29ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Κά στο 34ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός στο 63ο λεπτό έκανε το 1-2, το οποίο κρατούσε μέχρι το 84ο λεπτό, όταν ο Μιγκελίτο από κοντά έκλεψε το τρίποντο από τους μαυροπράσινους, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Με την σημερινή ισοπαλία της η Νέα Σαλαμίνα έφτασε τους 38 βαθμούς και πλέον ισοβαθμεί με Ομόνοια Απόλλωνα που έχουν επίσης 38 βαθμούς.

Θυμίζουμε ότι ο Απόλλωνας παίζει αύριο με την ΑΕΚ, ενώ στην τελευταία αγωνιστική, οι 3 ομάδες παίζουν με:

Νέα Σαλαμίνα με ΑΠΟΕΛ εκτός

Ομόνοια με Καρμιώτισσα εκτός

Απόλλων με ΑΕΛ εκτός.

25' Σουτ του Γιακουμάκη εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει ψηλά.

27' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 1-0! Ωραία ατομική ενέργεια από τον Τσίκο, μοιράζοντας στον Ντορεγκαράι που βρισκόταν εντός περιοχής, ο οποίος γύρισε εξαιρετικά το σώμα του, για να κάνει με πλασέ το 1-0!

35' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 1-1! Ο Κά έκανε το σουτ από πλάγια, έπιασε το ριμπάουντ και με δεύτερο σουτ νίκησε τον Μελίσσα για το 1-1!

49' Σουτ του Σάντι, η μπάλα πολύ ψηλά.

51' Εκτέλεση κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ο Μουκτάρης την κεφαλιά, με τον Μελίσσα να κάνει σπουδαία απόκρουση.

63' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 1-2!  Εκτέλεση φάουλ από τον Ψύχα, ο Μουκτάρης την προβολή για το 1-2!

85' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 2-2! Μετά από ωραία συνεργασία ο Μιγκελίτο από κοντά έκανε το 2-2 για τους ερυθρόλευκους!

Νέα Σαλαμίνα(Σάββας Πουρσαϊτίδης):Μελίσσας, Σεργίου, Άδωνη, Ντάτκοβιτς, Τσίκο, Μάντζεκ, Σαλάλιχ, Ντορεγκαράι, Καρλίτος, Οφόρι, Ντιακιτέ

Στον πάγκο: Κίσσας, Μαλεκκίδης, Κατσικάς, Μιγκελίτο, Κλίμοβιτς, Φράγκος, Μποτεάκ, Νικολάου, Λεούκο, Μαργκάσα, Τιάγκο, Φελίπε

Ολυμπιακός(Μάκης Σεργίδης): Μολ, Μουκτάρης, Κα, Έσελινγκ, Ψύχας, Γιακουμάκης, Κυριάκου, Γκόρουπετς, Καλίλι, Χαραλάμπους, Αλσεούς

Στον πάγκο: Τσάρλς, Λιασίδης, Μπάρντι, Σάλι, Δόσης, Ιωάννου, Πεχλιβάνης, Σλόγκαρ, Χέντριξ, Μέντες, Ενόχ, Κορομά

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος