3

Οδυνηρό κρίνεται και για τις δύο ομάδες το αποψινό ισόπαλο με 1-1 αποτέλεσμα στο "Αντώνης Παπαδόπουλος"

Η Ανόρθωση οριστικά μένει εκτός εξάδας ενώ η ΑΕΛ χρειάζεται συνδυασμό αποτελεσμάτων προκειμένου να μπει στο πρώτο γκρουπ. Και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κατσανίκλιτς, η Κυρία ισοφάρισε με τον Χριστοφή.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο ντέρμπι!

7' Κεφαλιά του Μπιλοβάρ, έξω.

9' Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΛ, κεφαλιά του Κατσανίλιτς, δύσκολα ο Κεραυνός.

18' Σουτ του Φερέιρα εντός περιοχής, έξω.

31' Κεφαλιά του Μιχάλη Ιωάννου, άστοχη.

35' Τεράστια ευκαιρία για την Ανόρθωση, ο Σάπο έκανε την μπαλιά ο Μραζ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Παρούτης με το κεφάλι έστειλε την μπάλα εκτός.

36΄Νέα ευκαιρία για την Ανόρθωση, στουτ του Σάπο σε κόρνερ ο Ολιβέιρα.

39' Σουτ του Μιχάλη Ιωάννου, έξω.

41' Δεύτερο δοκάρι για την Ανόρθωση, με κεφαλιά του Μπαισίνιο μετά από κόρνερ.

Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο

53' Σέντρα του Παρούτη, η κεφαλιά από τον Μραζ, η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

58' Γκολ η ΑΕΛ, εξαιρετικό διαγώνιο σουτ εντός περιοχής από τον Κατσανίκλιτς.

72' Ευκαιρία για την Ανόρθωση, κεφαλιά από τον Αμπαρτζουμίαν, εντυπωσιακή απόκρουση από τον Ολιβέιρα.

87' Φάση διαρκείας για την Ανόρθωση διώχνει η άμυνα της ΑΕΛ.

88' Σκοράρει η Ανόρθωση με τον Δημήτρη Χριστοφή, ύστερα από φάση διαρκείας, ο Αντωνιάδης κάνει το σουτ η μπάλα κτύπησε στον Χριστοφή και κατέληξε στα δίκτυα.

91΄Χάνει τεράστια ευκαιρία ο Μραζ, κατέβασε στην περιοχή έκανε την ντρίπλα, το πλασέ του ωστόσο πέρασε έξω.

Τέλος αγώνα.

Ανόρθωση: Κεραυνός, Κορέια, Μπαϊσίνιο, Χαρογιάν, Αμπαρτζουμιάν, Ιωάννου, Σαμπό, Παρούτης, Γκερέρο, Κορτές, Μραζ

2

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Αντωνιάδης, Αρτυματάς, Φερέιρα, Ουαρίς, Αντωνίου, Νιγκά, Κορρέα, Κωνσταντίνου, Χριστοφή.

ΑΕΛ: Ολιβέιρα, Τεϊσέιρα, Χάσα, Νταβόρ, Παπαφώτης, Παντελή, Κατσανίκλιτς, Τσέρνιχ, Μπιλοβάρ, Τζάλμα, Ρομό.

Στον πάγκο: Κυριάκου, Σιλβέστρος, Τσιμπόλα, Μιλιντσεάνου, Μεντόζα, Κολιάς, Ιωάννου, Ζαχαρία, Νεοφύτου, Χριστοδούλου, Κοντινέλα, Νταουέστ.

Στάδιο: «Αντώνης Παπαδόπουλος»
Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ηροδότου Ξένια