δδ

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με 9 τέρματα ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε με 6-3 την Ομόνοια στο φούτσαλ και μείωσε σε 4-1 στην σειρά των αγώνων για είσοδο στον τελικό του πρωταθλήματος. Θυμίζουμε ότι στον τελικό θα προκριθεί η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις 5 νίκες, με την Ομόνοια να υπολείπεται ακόμα 1.

Στον σημερινό αγώνα ο ΑΠΟΕΛ ήταν καλύτερος, με την Ομόνοια όμως να ανοίγει το σκορ στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τον Σέζαρ. Ο ΑΠΟΕΛ αντέδρασε, με τον Γκοές, ο οποίος σε 2 λεπτά, με 2 γκολ του έκανε το 2-1. Οι γαλαζοκίτρινοι πάντως πήραν γερό προβάδισμα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου, όταν ο Ιακώβου έκαναν το 3-1.

Στο δεύτερο μέρος η Ομόνοια μπήκε καλά, βρήκε το γκολ με τον Ελκέμπε για το 3-2, με τον Σκαρπάρη λίγο αργότερα να δίνει ξανά προβάδισμα 2 τερμάτων στον ΑΠΟΕΛ. Η Ομόνοια συνέχισε να πιέζει θέλοντας να μπει ξανά στον αγώνα, μειώνοντας με τον Πεϊσόλα για το 4-3. Κάπου εκεί ο ΑΠΟΕΛ κλείστηκε καλά στους χώρους του και χτύπησε δις την Ομόνοια που ανέβηκε ψηλά, με τους Σκαρπάρη και Ψηλογένη.

Η εξέλιξη του σκορ:

1.34' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 0-1! Ο Σέζαρ με δυνατό σουτ από τα πλάγια νίκησε τον Ψηλογένη για το 0-1!

6.23' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 1-1! Ωραία ενέργεια από τον Γκοές, γύρισε ωραία το σώμα του και με σουτ έκανε το 1-1!

5.40' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 2-1! Ο Γκοές πάλι με ίδιο σουτ στην κίνηση έκανε το 2-1, γυρίζοντας το ντέρμπι!

0.2' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 3-1! Κλέψιμο του Ιακώβου, μοίρασε στον Ρεζάλα, ο οποίος σούταρε, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, με τον Ιακώβου να πιάνει το ριμπάουντ για το 3-1 από κοντά!

19.38 ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 3-2! Σουτ του Ελκέμπε από κοντά 3-2 για την Ομονοια!

19.19 ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 4-2 Συρτό σουτ του Σκαρπάρη 4-2 ο ΑΠΟΕΛ!

10.12 ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 4-3! Δυνατό σουτ του Πεισόλα, νικώντας τον Ψηλογένη για το 4-3!

3.22' ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ 5-3! Εκτέλεση φάουλ από το κέντρο από τον Σκαρπάρη, με τον Σκαμπύλη να μην μπορεί να αντιδράσει!

2.17' ΓΚΛ για τον ΑΠΟΕΛ 6-3! Η Ομόνοια κέρδισε κόρνερ, βγήκε μπροστά και ο Σκαμπύλης, ο Ψηλογένης κέρδισε και σε κενή εστία έκανε το 6-3!