4

Καρμιώτισσα και Ένωση εξήλθαν ισόπαλες 1-1 στον αγώνα στο "Τσίρειο", ο οποίος άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής και έτσι διατηρήθηκαν οι 9 βαθμοί διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων, καθώς η Καρμιώτισσα βρίσκεται στην 10η θέση με 27 βαθμούς και η Ένωση μια πιο κάτω με 18.

Για την Ένωση άνοιξε το σκορ ο  Ντα Σίλβα ενώ για την Καρμιώτισσα ισοφάρισε ο Ελ Αλουχί με εκτέλεση πέναλτι.

Έναρξη στο παιχνίδι.

11' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα, πλασέ του Μέρια σε κόρνερ ο Κνόμπλοχ.

25΄Και πάλι καλή στιγμή για την Ένωση. Η μπάλα στην μικρή περιοχή, ύστερα από κόρνερ, ο Ντα Σίλβα αιφνιδιάστηκε και δεν κατάφερε να την στείλει στα δίκτυα.

31' ΓΚΟΛ η Ένωση με πλασέ στην κίνηση του Ντα Σίλβα ύστερα από κόρνερ του Γεβρέμοβιτς! Πολύ ωραίο το πλασέ του αμυντικού της Ένωσης!

35' Σουτ του Γεβρέμοβιτς, άστοχο.

37' Σουτ του Ρουσιά, έξω.

43' Πολύ καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα, η πρώτη στον αγώνα! Σουτ του Ελ Αλουχί, μόλις έξω.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

66' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο, σουτ του Τζαβέ εντός περιοχής σε κόρνερ ο Κνόμπλοχ.

68' Νέα φάση για την Ένωση, απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μέρια σε κόρνερ ο Κνόμπλοχ.

78' Σουτ του Λουκίλι, άστοχο.

81΄Πλασέ του Γκραβενμπέρχ, σε κόρνερ ο Κόστιτς.

83' Κεφαλιά του Καλτσά, έξω.

87' Πάει σε on field review ο διαιτητής για να εξετάσει περίπτωση πέναλτι για χέρι του Τζιαβέ.

88' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα.

89' Εύστοχος ο Ελ Αλουχί.

Καρμιώτισσα: Κνομπλοχ, Τάντι, Τσέλουστκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Αγγελή, Ντούρις, Γκασταναγια, Λουκί, Νεοφύτου.

4

Στον πάγκο: Λουκόφφ, Ανδρονίκου, Καλτσάς, Γκραντινάρου, Τζανακάκης, Μήστος, Γιουσούφ, Γκραβενμπέρχ

ΕΝΠ: Κόστιτς, Ντα Σίλβα, Λουσέρο, Ρουσιάς, Ντιαβαρά, Μέιρα, Γεβρέμοβιτς, Βουτσένοβιτς, Ντρέκσα, Πολυκάρπου, Βούκσεβιτς.

3

Στον πάγκο: Παναγιώτου, Κούλης, Κορσιά, Χριστοφή, Έχμαν, Φερνάντεθ, Κατσιάρης, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Τζαβέ, Λαμί.

Στάδιο: Τσίρειο
Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Αντρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Γιώργος