σδσ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο ΓΣΠ, μεταξύ της Ομόνοιας και της Πάφου, με τις δύο ομάδες να μένουν στην λευκή ισοπαλία. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα, έχοντας από μια καλή ευκαιρία στα πρώτα στάδια του αγώνα. Λίγες φάσεις στην συνέχεια, με την Πάφο να ανεβάζει αισθητά την απόδοση της στα επόμενα λεπτά, κάτι το οποίο συνέχισε να κάνει και στην συνέχεια του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ομόνοια να παραμένει ακίνδυνη.

Το post game του αγώνα μέσω της επίσημης σελίδας της PRIMETEL:

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα οι δύο τερματοφύλακες...Για την Ομόνοια ο Φαμπιάνο που ξεπέρασε τον τραυματισμό του επέστρεψε κάτω από τα δοκάρια της μετά από πολλές αγωνιστικές, ενώ για την Πάφο, το τελευταίο μεταγραφικό της απόκτημα Ίβιτσα Ίβουσιτς έκανε το επίσημο ντεμπούτο του.

Βαθμολογικά αυτό το 0-0 δεν ικανοποιεί καμιά ομάδα, καθώς η Πάφος δεν εκμεταλλεύτηκε την χθεσινή ήττα του ΑΠΟΕΛ από την ΑΕΚ και παρέμεινε στην 3η θέση και στο -1 από τους γαλαζοκίτρινους. Από την άλλη η Ομόνοια έφτασε τους 35 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 5η θέση με τον Απόλλωνα και βρίσκεται στο -2 από τον Άρη που παίζει αύριο με την ΕΝΠ στο Παραλίμνι.

Η βαθμολογία:

σδσδ

2'  Ο Τάνκοβιτς έφυγε τετ-τετ δοκίμασε το ψηλοκρεμαστό σουτ, με τον Γιούστε να απομακρύνει με δυσκολία, με την μπάλα να χτυπάει και λίγο στο δοκάρι.

3' Μακρινό σουτ του Κακουλλή, κανένας κίνδυνος.

***Στο ΓΣΠ βρίσκεται και ο Σταύρος Παπασταύρου

ΔΣ

25' Λίγες φάσεις στον αγώνα μέχρι στιγμής

28' Μεγάλη φάση για την Πάφο! Λάθος του Λέζιακς, ο οποίος πήγε να γυρίσει πίσω, έκλεψε ο Χέσταντ που σέρβιρε στον Ζάϊρο, με τον Βραζιλιάνο να δοκιμάζει αμέσως το σουτ και την μπάλα να φεύγει λίγο εκτός.

40' Ζήτησε πέναλτι η Ομόνοια, μετά από σέντρα του Μπεζούς, στην οποία υποστήριξαν ότι χτύπησε σε χέρι αντιπάλου.

42' Ο Τάνκοβιτς λίγα μέτρα εκτός περιοχής, δοκίμασε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο εκτός.

43' Αλλαγή για την Ομόνοια. Ο Ανσαριφάρντ αντικαθιστά τον Ανδρόνικο Κακουλλή, ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις.

44' Από πλάγια ο Μπρούνο δοκίμασε το σουτ, με τον Ίβουσιτς να κάνει σπουδαία απόκρουση.

sds

51' Μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπεζούς, η μπάλα φεύγει λίγο εκτός.

59´ Μεγάλη φάση για την Πάφο! Ο Ικόκο έβγαλε την συρτή σέντρα, με τον Ζαιρο να πλασάρει και τον Φαμπιάνο να κάνει σπουδαία απόκρουση με τα πόδια!

67' Ωραία ενέργεια από τον Τάνκοβιτς που μοίρασε στον Ναμ, ο οποίος ντρίμπλαρε όποιον βρήκε, δοκίμασε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα και να καταλήγει κόρνερ.

72' Ωραία κίνηση από τον Ζουνίνιο, ο οποίος αμέσως δοκίμασε το σουτ, με τον Φαμπιάνο να εκτινάσσεται, διώχνοντας δύσκολα σε κόρνερ.

90' Μακρινό σουτ του Καρίμ Ανσαριφάρντ, η μπάλα φεύγει ψηλά.

Ομόνοια(Γιανίκ Φερέρα):  Φαμπιάνο, Ψάλτης, Γιούστε, Μπρούνο, Κασάμα, Κίτσος, Λέζιακς, Λανγκ, Κούσουλος, Κακουλής, Μπέζους

Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Μάθιους, Λοϊζου, Παπουλής, Ανσαριφάρντ, Μπασιρού, Ζαχαρίου, Παναγιώτου, Ντίσκερουντ, Μίλετιτς, Χαραλάμπους

Πάφος(Χένινγκ Μπεργκ):  Ίβουσιτς, Κβίντα, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Χέσταντ, Τάνκοβιτς, Ναμέ, Μπάιριτς, Πελάζιο, Ζουνίνιο

Στον πάγκο: Αντός, Παλάσιος, Καραμπάτζε, Χότσκο, Μπετανκόρ, Δημητρίου, Μπεσάρτ, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Ταβάρες

Διαιτητής: Fernandes Ferreira Vitor Jorge
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
4ος Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς