3

Με πολύ σημαντική βαθμολογικά νίκη πέτυχε η Ομόνοια, η οποία επικράτησε με 1-0 της ΑΕΛ στο ΓΣΠ, με το γκολ του πρώτου της σκόρερ του Μπρούνο Φελίπε, ο οποίος έφτασε τα 8 γκολ στο πρωτάθλημα. Ήταν η 4η συνεχόμενη νίκη για την Ομόνοια χωρίς να δεχθεί γκολ.

Το τριφύλλι με αυτό το τρίποντο έπιασε τον Άρη στην 4η θέση με 3η βαθμούς, 7 πίσω από την 3η Πάφο.

Στην 7η θέση και στους 25 βαθμούς έμεινε η ΑΕΛ, η οποία βρήκε κάποιες καλές στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο και δέχθηκε για πρώτη φορά γκολ από την 10η αγωνιστική και την ήττα από την Πάφο.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Αρχίζει ο αγώνας στο ΓΣΠ. Βαρύς αλλά κατάλληλος να διεξαχθεί αγώνας ο αγωνιστικός χώρος παρά την έντονη βροχόπτωση στην πρωτεύουσα τις τελευταίες ώρες.

6' Σουτ του Ανσαριφάρντ από πλάγια θέση στην περιοχή της ΑΕΛ, σε ετοιμότητα ο Μούριελ.

9' Εκτέλεση κόρνερ από τον Μιραλάς, η μπάλα καταλήγει στον Σις που είναι πολύ άστοχος.

δ

12' Σέντρα του Μπρούνο στην περιοχή, η μπάλα περνά μπροστά από την εστία του Μούριελ και πάει άουτ.

28' Σουτ του Ψάλτη, σε σώματα και κόρνερ. Είχε προηγηθεί πέσιμο του Μπάρκερ ύστερα από διεκδίκηση με τον Τζιάλμα.

37' Σουτ του Κασάμα, αρκετά άστοχο.

38' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Μπρούνο! Ο Κακουλλής έκανε έφυγε στην πλάτη της άμυνας, κράτησε την μπάλα έκανε το γύρισμα ο Μουρίελ δεν έδιωξε και ο Μπρούνο σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίκτυα!

40' Σκοράρει ο Κακουλλής, ωστόσο ήταν σε θέση οφσάιντ!

Τέλος Α' ημιχρόνου!

Έναρξη στο Β΄ημίχρονο!

50' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ, διπλή. Ο Σάντος έκανε το γύρισμα, η μπάλα βρήκε στον Λάνγκ και στην συνέχεια στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Τσιμπόλα έστειλε την μπάλα έξω.

52' Σουτ του Τσιμπόλα, εκτός περιοχής η μπάλα μόλις έξω.

55' Σουτ του Μπασιρού, έξω.

64' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ομόνοια, ωραία ενέργεια από τον Καρίμ, το γύρισμα στον Κίτσιο, έκανε εξαιρετική επέμβαση ο Φερνάντες.

65 Σουτ του Μιραλάς, πάνω στον Ουζόχο.

71' Σουτ του Τζιάλμα, δύσκολα ο Ουζόχο.

76' Σουτ του Λέζιακς, έξω.

84' Πέναλτι για την Ομόνοια, ύστερα από ωραία ενέργεια του Ανδρόνικου Κακουλλή, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, πέρασε και τον τερματοφύλακα ο οποίος τον έριξε στο έδαφος.

85' Πάει σε on field review o διαιτητής. Δεν υπάρχει πέναλτι, κίτρινη στον Κακουλλή για θέατρο!

90+5 Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, ο Τεσέιρα βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας, έκανε το σουτ, αρκετά άστοχο.