3

Το ΑΠΟΕΛ έκανε το καθήκον του στο "Τσίρειο", επικρατώντας της Καρμιώτισσας με 1-2 και ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας με 43 βαθμούς και θα περιμένει το αποτέλεσμα του αγώνα της ΑΕΚ με τον Άρη αύριο. Η ομάδα της Λάρνακας αυτή την στιγμή έχει 41 βαθμούς όσους και η Πάφος που κέρδισε χθες την Ένωση.

Για το ΑΠΟΕΛ σκόραραν ο Δώνης στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και ο Μάριος Ηλία δευτερόλεπτα με το που πέρασε στον αγώνα. Για την Καρμιώτισσα που έμεινε στους 20 βαθμούς μείωσε ο Ντούρις.

Έναρξη στο παιχνίδι!

5' Σκοράρει η Καρμιώτισσα ωστόσο ο Ντούρις ήταν σε θέση οφσάιντ. Είχε προηγηθεί καλό σουτ από τον Ελ Αλουχί και απόκρουση του Μπέλεκ.

9' Πρώτη καλή στιγμή για το ΑΠΟΕΛ, ο Δώνης το σουτ ύστερα από κόρνερ σε σώματα.

16' Κεφαλιά του Κβιλιτάια, πάνω στον Κνόμπλοχ.

20' Σουτ του Ντούμπια, άστοχο.

24' Πολύ καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα, φάουλ του Ντούμπια, κεφαλιά του Κουλιμπαλί, σταθερά ο Μπέλεκ.

31' Σουτ του Μαρκίνιος, πάνω στον Κνόμπλοχ.

32' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, ο Ντάλσιο από κοντά ύστερα από γύρισμα του Σαρφό, έστειλε την μπάλα έξω.

36' Νέα μεγάλη στιγμή για το ΑΠΟΕΛ ο Ντάλσιο ξανά το σουτ, εξαιρετική επέμβαση από τον τερματοφύλακα της Καρμιώτισσας. Είχε ευκαιρία ο Φεράρι να κάνει το σουτ όμως έδωσε πίσω στον Ντάλσιο.

39' Κεφαλιά του Σούσιτς έξω ύστερα από μπαλιά του Δώνη.

41' Σουτ του Ντάλσιο εκτός περιοχής, αρκετά άστοχο.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

46' Σουτ του Μαρκίνιος, άστοχο.

47' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ! Σκοράρει ο Δώνης με το κεφάλι ύστερα από εξαιρετική μπαλιά του Φεράρι. Πολύ δυνατή κεφαλιά από τον Ελλαδίτη επιθετικό δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Κνόμπλοχ.

53' Δυνατό σουτ του Σαρφό, μόλις έξω η μπάλα, πολύ καλή στιγμή για το ΑΠΟΕΛ.

62' Σουτ του Ντούμπια, δύσκολα ο Μπέλεκ.

69' Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα, το σουτ του Ελ Αλουχί, έξω η μπάλα.

75' Δυνατό σουτ του Νταουσβίλι, πάνω στον Μπέλεκ.

78' ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ και 0-2 με τον Μάριο Ηλία στην πρώτη του επαφή, εξαιρετικό γκολ από τον Κύπριο επιθετικό που έσκαψε την μπάλα πάνω από τον Κνόμπλοχ.

85' Σκοράρει η Καρμιώτισσαμε τον Ντούρις, ύστερα από γύρισμα του Ντούμπια και σουτ του Ντούρις εντός μικρής περιοχής. Ο Σλοβάκος επιθετικός δεν βρήκε καλά την μπάλα, όμως αυτή κατέληξε στα δίκτυα.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι, Σελούτσκα, Μαλόνε, Ντούμπια, Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Γκραντινάρου, Μήτσο, Ντούρις, Νεοφύτου.

4

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λουκόφ, Ποντστάφσκι, Αβραάμ, Μεντίμορετς, Ανδρονίκου, Καλτσάς, Χατζηβασίλης, Τζανακάκης, Αγγελή.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Καρώ, Φεράρι, Νταουσβίλι, Κβιλιτάια, Κρέσπο, Σούσιτς, Ντάλσιο, Μαρκίνιος, Σαρφό, Δώνης.

3

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγκίρης, Ντβάλι, Τσεμπάκ, Ηλία, Θεοδώρου, Γουίλερ, Ντίας, Ντονγκαλά, Μορέιρα.

Στάδιο: Τσίρειο
Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος