Δ

Η Ίντερ κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι το 93ο λεπτό στην έδρα της Μόντσα, όμως οι παθιασμένοι γηπεδούχοι σόκαραν τους Νερατζούρι με κεφαλιά του Καλντιρόλα (2-2).

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την Ίντερ, αφού μόλις στο 10ο λεπτό ο Ματέο Νταρμιάν έβαλε μπροστά στο σκορ τους «νερατζούρι», όμως η απάντηση της Μόντσα ήταν άμεση.

Ο Τσιουρία στο 11ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των αμυντικών της Ίντερ και έφερε άμεσα την αναμέτρηση στα ίσα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Η γρήγορη ισοφάριση από την Μόντσα δεν πτόησε την Ίντερ που ανέκτησε το προβάδισμα στο 22ο λεπτό, με τον Λαουτάρο Μαρτίνες, να «γράφει» το 1-2 για τους Μιλανέζους, εκμεταλλευόμενος το τραγικό λάθος του Πάμπλο Μάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ έκανε διαχείριση της αναμέτρησης, έχοντας και δοκάρι με τον Λαουτάρο Μαρτίνες στο 84ο λεπτό, όμως στο 93' οι γηπεδούχοι σόκαραν τους Νερατζούρι, ισοφαρίζοντας σε 2-2 με τον Καλντιρόλα.

Έτσι, η Ίντερ έχασε την ευκαιρία να μειώσει στους πέντε βαθμούς την απόσταση από την κορυφή και τη Νάπολι, χύνοντας την καρδάρα με το γάλα στο φινάλε της αναμέτρησης

Πηγή:sdna.gr