3

Με τον αγώνα που έριξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής η Πάφος επέστρεψε στις νίκες ύστερα από 3 διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, (δύο ισοπαλίες και μία ήττα) κερδίζοντας την Καρμιώτισσα εκτός έδρας με 0-1 με το γκολ του Ζάιρο, συγκατοικεί με την ΑΕΚ στην 2η θέση και στο -2 από το πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

7' Σουτ του Ζουνίνιο, άστοχο.

8' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλακάρι, έξω.

14' ΓΚΟΛ για την Πάφο με κεφαλιά του Ζάιρο, ύστερα από εξαιρετική μπαλιά του Σεμέδο.

18' Μεγάλη στιγμή για την Πάφο, ο Σεμεδό έκανε την προβολή, μόλις έξω η μπάλα.

29' Σουτ του Ντούμπια άστοχο!

35' Ο Ντούμπια έκανε ξανά το σουτ εκτός περιοχής, άστοχο.

45+3 Σέντρα σουτ του Ικόκο έβαλε το κεφάλι ο Τάνκοβιτς, έξω η μπάλα.

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη στο Β΄ημίχρονο.

50' Σουτ του Ντούμπια ύστερα από κομπίνα σε κόρνερ, έξω.

52' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Πάφο, ο Ζάιρο έκανε το δυνατό σουτ εντός περιοχής, στο δοκάρι η μπάλα!

56' ΓΚΟΛΑΡΑ για την Πάφο με έναν κεραυνό του Τάνκοβιτς.

58΄Ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ!

59' Σουτ του Ντούμπια πάνω στον Άντος.

60' Ο Ζουνίνιο βγήκε στην κόντρα, έκανε το σουτ άστοχο.

63' Κεφαλιά του Ναμ, έξω.

68' Σουτ του Σεμέδο, άστοχο.

69' Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο ο Τάνκοβιτς το πλασέ έξω.

76' Νέα καλή στιγμή για την Παφιακή ομάδα, ο Ζάιριο το πλασέ δύσκολα ο τερματοφύλακας της Καρμιώτισσας.

78' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σεμέδο, έξω.

90+2 Ζήτησε πέναλτι η Καρμιώτισσα για χέρι του Σεμέδο.