σδσδ

Παρά το γεγονός ότι η Νέα Σαλαμίνα βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στην Καρμιώτισσα από το γκολ του Μεντίμορετς στο 42ο λεπτό, αντίδρασε και με σκόρερ τους Άδωνη στο 67ο και Ντιακιτέ στο 76ο λεπτό κέρδισε την ομάδα των Πολεμιδιών με 2-1.

Με αυτή την νίκη η Νέα Σαλαμίνα ανέβηκε στην 7η θέση με 19 βαθμούς, ενώ η Καρμιώτισσα έμεινε στην 10η με 15 βαθμούς.

Η εξέλιξη του αγώνα:

11' Σέντρα στην περιοχή της Καρμιώτισσα, ο Ντορεγκαράι έπιασε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα ψηλά.

24' Ο Καλτσάς έβγαλε την σέντρα, οι αμυντικοί της Νέας Σαλαμίνας απομάκρυναν, με τον Ντούρις να πιάνει το ριμπάουντ, χωρίς να βρίσκει όμως στόχο.

34' Εκτέλεση φάουλ από τον Τάντι, ο Χούμποτσαν έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει λίγο εκτός.

41' Ωραία ενέργεια και συρτό σουτ  του Ελ Αλουχί, ο Μελίσσας διώχνει δύσκολα σε κόρνερ!

42' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 0-1! Εκτέλεση κόρνερ, ο Τίμορετς με κεφαλιά ανοίγει το σκορ!

48' Σουτ του Οφόρι από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει εκτός.

67' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 1-1! Εκτέλεση κόρνερ, με τον Άδωνη να πιάνει το πλασέ για το 1-1!

77' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα. Ο Ντιακιτέ με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 2-1!

Νέα Σαλαμίνα(Σάββας Πουρσαϊτίδης): Μελίσσας, Σεργίου, Άδωνη, Γκονσάλβες,Μάντζεκ, Ντορεγκαράι, Μαργκάσα, Οφόρι, Τιάγκο, Φελίε, Ντιακιτέ.

Στον πάγκο: Κίσσας, Καλανίδης, Ριμπέιρο, Λιμπόμπε, Κουμουρής, Κλίμοβιτς, Καρλίτος, Μποτεάκ,  Νικολάου, Λέουκο, Βίκτωρος, Φιακάς

Καρμιώτισσα(Χρίστος Χαραλάμπους): Κνόμπλοχ, Θάντι, Σελουτσκά, Μαλόνε, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Μεντιμόρετς, Καλτσάς, Μπεν Σαλάμ, Ντούρις

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Πονστάβσκι, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Χατζηβασίλης,Τζανακαάκης, Αγγελή, Χρίστου, Οικονομίδης, Νεοφύτου, Ζελάγια

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηράκλης
4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης