σδσδ

Με γκολ του Ρομάν Μπέζους στο 90+5, η Ομόνοια κέρδισε τον Ακρίτα Χλώρακας με 1-0 στο ΓΣΠ και πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο, από έναν αγώνα που έδειχνε ότι δύσκολα θα πάρει.

Οι πράσινοι προσπάθησαν να βρουν ένα δύσκολο γκολ, το οποίο δεν ήρθε ποτέ, με τον Ακρίτα να δημιουργεί και αυτός κλασσικές ευκαιρίες για να σκοράρει κάποιο γκολ. Αυτό το τέμπο συνέχισε μέχρι το 80, όταν Ομόνοια κυριάρχησε στο γήπεδο, έψαξε το γκολ, το οποίο ήρθε από τον Ρομάν Μπέζους λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Νωρίτερα οι πράσινοι ζήτησαν πέναλτι, το οποίο αν και εξετάστηκε από το VAR δεν καταλογίστηκε.

Μετά την σημερινή δύσκολη νίκη της η Ομόνοια έφτασε τους 22 βαθμούς και πλέον ισοβαθμεί στην 5η θέση με τον Απόλλωνα, ο οποίος έχει έναν αγώνα λιγότερο, μετά την διακοπή του ντέρμπι με την ΑΕΛ.

σδδσ

17' Σουτ του Ανσαριφάνρτ στην κίνηση, η μπάλα φεύγει λίγο εκτός!

23' Δοκάρι! Μπαλιά στην περιοχή του Ακρίτα, ο Λοϊζου αμέσως το σουτ, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

27' Από αριστερά αναπτύχθηκε ο Ακρίτας, ο Καραγιάννης το σουτ, εκτός η μπάλα.

31' Σουτ του Καραγιάννη, η μπάλα φεύγει λίγο εκτός.

32' Σέντρα του Λέζιακς, την κεφαλιά ο Ανσαριφάρντ, με την μπάλα να φεύγει λίγο εκτός.

49' Εκτέλεση φάουλ από τον Γαβριήλ, η μπάλα φεύγει ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι του Ουζόχο!

64' Σέντρα στην άμυνα του Ακρίτα, ο Μπρούνο έπιασε την κεφαλιά, με τον Περντρέου να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

69' Συρτή σέντρα του Λέζιακς, ο Μπρούνο το σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να φεύγει ψηλά!

75' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Ανδρόνικου Κακουλλή, η μπάλα φεύγει λίγο εκτός.

88' Η Ομόνοια σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται, καθώς ο Κακουλλής ήταν ακάλυπτος!

90+1' Μακρινό σουτ του Ζουνίνιο, η μπάλα έφυγε λίγο εκτός!

90+2' Σέντρα του Μπέζους, ο Κακουλλής το γύρισμα, χωρίς να βρίσκει στόχο.

90+3' Πέναλτι για την Ομόνοια! Ο Παπουλής μπήκε στην περιοχή αντίπαλος αμυντικός, τον ανέτρεψε, με τον διαιτητή να καταλογίζει.

90+4' Στην συνέχεια ο διαιτητής πήγε στο ΟΝ FIELD REVIEW, όπου  άλλαξε την απόφαση του.

90+5' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1-0! Σέντρα του Λέζιακς, ο Παπουλής έστρωσε στον Κούσουλο, ο οποίος μοίρασε στον Μπέζους που με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-0!

Ομόνοια(Γιανίκ Φερέρα): Ουζόχο, Μάθιους, Μπρούνο, Κασάμα, Λοϊζου, Κίτσος, Λέτσιακς, Καρίμ, Μπασιρού, Λανγκ, Μίλετιτς.

Στον πάγκο: Παναγή, Χριστοδουλίδης, Ψάλτης, Γιούστε, Μπάρκερ, Παπουλής, Παναγιώτου, Κούσουλος, Κακουλλής, Μπεζούς.

Ακρίτας(Μάρκ Βελάσκο): Περντρέου, Κόρατς, Ντραμέ, Κονέ, Άμπραχαμ, Αμπντουσαλάμοφ, Ελ Τζεμιλί, Γαβριήλ, Σέχιτς, Καραγιάννης, Μασάδο

Στον πάγκο: Βισεντίνι, Ονόντι, Πάουγκαιν, Σουλεϊμάν, Λίμα, Ντούμποβ, Εράσο, Δημοσθένους, Βαράντα, Ραμίρες, Βάσου, Πική

Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος