3

Η Ομόνοια μπορεί να αγχώθηκε όταν είδε την Καρμιώτισσα να προηγείται στο σκορ με το γκολ του Ντούμπια, όμως ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα πριν το ημίχρονο και με το στενό 2-1 πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου κόκα κόλα.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Γιανίκ Φερέρα ο Γκάρι Χούπερ ο οποίος σκόραρε ένα εξαιρετικό γκολ και έδωσε και μία ασιστ στον Μπρούνο Φελίπε.

Η Ομόνοια είναι η 2η ομάδα που προκρίθηκε στους 8 του κυπέλλου κόκα κόλα μετά τον Ολυμπιακό.

Έναρξη στο παιχνίδι!

4' Καλή στιγμή για την Ομόνοια, γύρισμα του Μίλετιτς με κεφαλιά ο Παπουλής έκανε το σουτ η μπάλα μόλις έξω.

12΄Σουτ του Λοίζου, σε σώματα και κόρνερ.

15' Σουτ του Χούπερ ύστερα από λάθος του Χούμποτσαν, πάνω στον Κνόμπλοχ.

18' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με ωραίο πλασέ του Ντούμπια ύστερα από λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας, από τους Γιούστε και Μάθιους!

21' Κόρνερ από τον Σελούτσκα, ψηλά η κεφαλιά του Μεντίμορετς.

34' ΓΚΟΛ ισοφαρίζει η Ομόνοια με εντυπωσιακό σουτ του Χούπερ εκτός περιοχής! Διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες της Καρμιώτισσας για φάουλ, όμως η σύγκρουση Χούπερ - Χούμποτσαν ήταν ώμο με ώμο.

41΄Γυρίζει το παιχνίδι η Ομόνοια με πρωταγωνιστή τον Χούπερ και εκτελεστή τον Μπρούνο! Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος της Ομόνοιας έδωσε ασιστ στον Μπρούνο που με άψογο πλασέ πέτυχε το 2-1!

Τέλος Α΄ημιχρόνου.

Έναρξη στο Β΄ ημίχρονου.

51' Σουτ του Καλτσά, αρκετά άστοχο.

54' Πολύ καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα, κεφαλιά του Χούμποτσαν σε κόρνερ.

55' Νέα κεφαλιά αυτή την φορά του Μαλόνε, έξω.

58' Πήρε την κεφαλιά ο Ντούρις, έξω.

61' Καλή στιγμή για την Ομόνοια, ο Λοίζου στην κόντρα έδωσε την πάσα στον Παπουλή, ο οποίος έκανε το πλάσε σε σώματα και κόρνερ.

62' Κεφαλιά του Μιξ, μόλις έξω.

76' Σουτ του Λοίζου, έξω.

90+1 Σουτ του Κακουλλή, δίπλα από το δοκάρι η μπάλα.

90+2 Ο Ντούμπια το σουτ άστοχο.

90+4 Πήγε να γίνει το λάθος από τον Ουζόχο, με δεύτερη προσπάθεια απόκρουσε ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας.

Ομόνοια: Ουζόχο, Μάθιους, Γιουστε, Μπρούνο, Λοΐζου, Παπουλής, Κίτσος, Μιξ, Μίλετιτς, Χαραλάμπους, Χούπερ.

4

Στον πάγκο: Παναγή, Χριστοδουλίδης, Ψάλτης, Κασάμα, Μάταβζ, Μπάρκερ, Λέζιακς, Μπασιρού, Παναγιώτου, Κούσουλος, Κακουλλής, Μπέζους.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι, Μεντίμορετς, Χούμποτσαν, Σελούτσκα, Οικονομίδης, Μαλόνε, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Καλτσάς, Ντούρις

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Ποντστάφσκι, Κουλιμπαλί, Αβραάμ, Ανδρονίκου, Χατζηβασίλη, Τζανακάκης, Αγγελή, Χρίστου, Μπεν Σαλάμ, Νεοφύτου, Ζελάγια