3

Τρίποντο μεγάλης βαθμολογικής σημασίας πήρε η Καρμιώτισσα επί της Δόξας με 2-1 και έφτασε στους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα ανεβαίνοντας στην 7η θέση την ίδια ώρα που η ομάδα της Κατωκοπιάς βυθίστηκε περισσότερο παραμένοντας στους 8 βαθμούς και στην 12η θέση.

Για την ομάδα των Πολεμιδιών σκόραραν οι Ελ Αλουχί και Ντούμπια και για την Δόξα ο Σαντίκ με πέναλτι.

Δείτε το live του ΑΝΤ1.

Έναρξη στο παιχνίδι!

6' Σουτ του Ντούμπια, μόλις έξω.

14' Πλασέ του Ελ Αλουχί, πάνω στον Σισκόφσκι.

20' Σουτ του Κέρλα, έυκολα ο Κνόμπλοχ.

23' Πέναλτι για την Δόξα ύστερα από παρέμβαση του VAR, για χέρι του Σέλουτσκα. Ο διαιτητής πήγε σε Onfield review και έδωσε το πέναλτι.

24' Εύστοχος ο Σαντίκ και 0-1!

25'  Άστοχο το σουτ του Καλτσά.

38' Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα κεφαλιά του Ντούρις, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Καλτσά, μόλις έξω.

Τέλος Α' ημιχρόνου!

Έναρξη στο Β' ημίχρονο!

50' Σουτ του Καλτσά, πάνω στον τερματοφύλακα της Δόξας.

51' Κεφαλιά του Ντούρις , άστοχη.

57' Ισοφαρίζει η Καρμιώτισσα με προβολή του Ντούμπια ύστερα από ωραία πάσα του Καλτσά.

70' ΓΚΟΛΑΡΑ για την Καρμιώτισσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ελ Αλουχί, γυρίζει τα εις βάρος της δεδομένα.

81' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Δόξα ο Σαντίκ από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει.