3

Με πρωταγωνιστή τον Γαβριήλ, ο οποίος σκόραρε ένα γκολ και πήρε και ένα πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Άμπραχαμ, ο Ακρίτας πήρε μεγάλο τρίποντο επί της Ένωσης με 2-1 ύστερα από 7 διαδοχικές ήττες και ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας, φτάνοντας στους 7 βαθμούς, με αγώνα περισσότερο από τον Ολυμπιακό.

Αυτή ήταν μόλις η 2η νίκη της ομάδας από την Χλώρακα στις πρώτες 12 αγωνιστικές.

Για την ομάδα του Παραλιμνίου που έμεινε στους 11 βαθμούς σκόραρε ο Ντιαβαρά στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης.

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα του Μαρίνου Σατσιά! Αξίζει να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις δόθηκε πέναλτι για την Ένωση, ωστόσο ύστερα από παρέμβαση του VAR, ο διαιτητής άλλαξε την απόφαση του!

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του αγώνα!

1' ΓΚΟΛ για την Ένωση με τον Ντιαβαρά! Ο επιθετικός της ομάδας του Παραλιμνίου πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, έκανε μία εξαιρετική κίνηση με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

12' Πέναλτι για τον Ακρίτα για μαρκάρισμα του Ντρέκσα στον Γαβριήλ.

14' Εύστοχος ο Άμπραχαμ και 1-0!

38' ΓΚΟΛ το γυρίζει ο Ακρίτας με κοντινό πλασέ του Γαβριήλ ύστερα από γύρισμα του Βαράντα.