κιττος

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας της Εθνικής μας ομάδας των Ελπίδων με την αντίστοιχη της Β. Μακεδονίας στο Μακάρειο Στάδιο.

Για την Εθνική μας που προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο είχε καλύτερη παρουσία, σκόραρε ο Ηρόδοτος Χριστοδούλου στο 41ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Σταύρου Γαβριήλ.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισαν με γκολ του Ιλιέφσκι στο 67ο λεπτό.

Στο 86ο λεπτό ο Στέφανος Κίττος απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Στοϊκέφσκι.

Κύπρος (Κ. Χαραλαμπίδης): Κίττος, Κοτσώνης, Νεοφύτου (56' Βασιλείου), Αντωνίου, Χριστοδούλου (81' Καλογήρου), Οκκάς (66' Τράστι), Σατσιάς (81' Κοκκινόφτας), Κούτσακος (56' Ζευκή), Φώτη (30' Παυλίδης), Γαβριήλ (56' Χατζημιτσής), Ευαγγέλου (56' Ποντικού).

Πρώτη συμμετοχή στην Εθνική μας για τους Κύπρο Νεοφύτου και Λεμάρ Τράστι.