δςδς

Στην καλύτερη ίσως φετινή της εμφάνιση, έχοντας μια ουσιαστική εμφάνιση, η Ομόνοια επιβλήθηκε με 4-0 του Ολυμπιακού Λευκωσίας και έκανε βαθμολογικό άλμα. Από την 9η θέση με 13 βαθμούς ανέβηκε στην 6η με 16 όσους και ο 5ος Απόλλωνας, ο οποίος έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Σκόρερ του σημερινού αγώνα, στον οποίοι οι πράσινοι κυριάρχησαν, ο Λοϊζου που σήμερα κατέγραψε την 100η του συμμετοχή έκανε το 1-0 ΣΤΟ 31ο λεπτό. Ο Χούπερ στο 61ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στην συνέχεια με 2 ασίστ του Παπουλή, ο Μάταβζ στο 75 και Κακουλλής στο 79 διαμόρφωσαν το τελικό  4-0.

Αναλυτικά η βαθμολογία:

δσ

Νωρίτερα στον αγώνα:

🔴LIVE: Ομόνοια-Ολυμπιακός

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη αγώνα

9' Ωραίο κατέβασμα και πάσα με τακουνάκι του Χούπερ στον Λοϊζου, με τον Κύπριο ποδοσφαιριστή  να επιχειρεί το σουτ και την μπάλα να φεύγει ξυστά δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

11' Σουτ του Σλόγκαρ, κανένας κίνδυνος.

19' Από μακριά το σουτ του Κούσουλου, ψηλά η μπάλα.

31' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 1-0! Κάθετη του Χάμπου στον Μπρούνο, ο οποίος έστρωσε στον Λοϊζου, ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 1-0!

39' Σουτ του Λοϊζου, η μπάλα κοντράρει σε σώματα και μαζεύει εύκολα.

41' Από πλάγια θέση ο Σλόγκαρ έπιασε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα, καταλήγοντας σε κόρνερ.

43' Σουτ του Μπρούνο, ψηλά η μπάλα.

45' Ψαλιδάκι του Χέντρικς, μαζεύει εύκολα ο Ουζόχο.

45+2 Σουτ του Μπάρκερ στην κίνηση, ο Μόλ διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

47' Σουτ του Κούσουλο εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει ψηλά.

59' Ψηλοκρεμαστή σέντρα του Κίτσιου, περνάει παράλληλα η μπάλα.

61' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 2-0! Ο Λοϊζου βρήκε ωραία τον Μπάρκερ, ο οποίος έστειλε στον Χούπερ, με τον Βρετανό να κάνει την προβολή για το 2-0!

64' Σουτ του Ψάλτη, δύσκολη απόκρουση από τον Μολ.

75' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 3-0! Ο Παπουλής έστρωσε ωραία στον Τίμ Μάταβζ, ο οποίος με σουτ εντός περιοχής έκανε το 3-0 για τους πράσινους!

78' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια 4-0! Ο Φώτης Παπουλής βρήκε ωραία τον Κακουλλή, ο οποίος με συρτό σουτ έκανε το 4-0!