δσδσ

Με τον πρώην ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα, Εμίλιο Ζελάγια να σκοράρει κόντρα στην παλιά του ομάδα και τον Βα να ισοφαρίζει στο δεύτερο μέρος, Καρμιώτισσα και Απόλλων έμειναν στην ισοπαλία 1-1!

Οι γαλάζιοι της Λεμεσού μπήκαν δυνατά στον αγώνα, αλλά δέχθηκαν γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου από τα 11 βήματα, με τον Ζελάγια. Η πλάστιγγα έγειρε προς την πλευρά της Καρμιώτισσα, η οποία αμύνθηκε σθεναρά, με τον Απόλλωνα όμως να βρίσκει το γκολ με τον Ζελάγια στο 65ο λεπτό, για το τελικό 1-1.

Μετά την σημερινή του απώλεια, ο Απόλλωνας βλέπει την 4η θέση να απομακρύνεται, καθώς η διαφορά του από την ΑΕΚ είναι στο -3. Στην αντίπερα όχθη η ομάδα των Πολεμιδιών έκανε άλμα 1 θέσης, ανεβαίνοντας στην 10η θέση με 11 βαθμούς, ρίχνοντας την ΕΝΠ στην 11η με 10.

3' Σουτ του Ντούμπια, η μπάλα εκτός.

12' Αδύναμη κεφαλιά του Νταμπό μέσα από την περιοχή, εύκολα ο Κνόμπλοχ.

19' Δοκάρι! Ο Πίττας δέχθηκε τη βαθιά μπαλιά, έκανε το σουτ εν κινήσει με το αριστερό ωστόσο η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Κνόμπλοχ.

37' Σουτ του Χαμάς, η μπάλα πολύ ψηλά.

40' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα! Ο Ντουμπία ξέφυγε του Χαμάς, βγήκε μπροστά, με τον Γιοβάνοβιτς να τον ανατρέπει και να καταλογίζεται η παράβαση!

43' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα 1-0! Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Εμίλιο Ζελάγια!

54' Συρτό σουτ του Ζράντι, μαζεύει εύκολα ο Κνόμπλοχ.

60' Ο Βα το συρτό σουτ, κανένας κίνδυνος για την αντίπαλη εστία.

65' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα 1-1! Ωραία ενέργεια και σέντρα από τον Χέντι, με τον Βα από κοντά να πιάνει την κεφαλιά για το 1-1!

83' Ωραίο πλασέ του Χέντι εντός περιοχής, αποκρούει δύσκολα ο Κνόμπλοκ.

90+1' Δυνατό σουτ από τον Χέντι, δύσκολα ξανά ο Κνόμπλοκ.

Καρμιώτισσα(Χρήστος Χαραλάμπους): Κνόμπλοχ, Τάντι, Μαλόνε, Ντούμπια, Ελ Αλούτσι, Αβραάμ, Μεντίμορεκ, Αγγελή, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ, Ζελάγια

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λουκόβ, Σελούτσκα, Ποντστάβσκι, Ανδρονίκου, Χουσμπάουερ, Καλτσάς, Χατζηβασίλης, Τζανακάκης, Χρίστου, Ντιούρις, Νεοφύτου

Απόλλων(Νταβίντ Καταλά): Α.Γιοβάνοβιτς, Β. Γιοβάνοβιτς, Πίττας, Νταμπό, Ρομπέρζ, Βα, Χαμάς, Χάμπος, Μαυρίας, Κόλ, Ζράντι

Στον πάγκο: Δημητρίου, Αρτυματάς, Ογκέντα, Ίλιεφ, Ντανίλο, Ποντικός, Ντιγκινί, Αλεσάμι, Σαχάρ, Γιόστεν, Πινακάς, Χέντι

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης