3

Ο Όμρι Άλτμαν συνέχισε από εκεί που έμεινε στην Ευρώπη και με το σημερινό του χατ τρικ χάρισε μία πολύ σημαντική νίκη στην ΑΕΚ, η οποία κέρδισε με 3-0 την Καρμιώτισσα, και έφτασε στους 16 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Το τελικό 4-0 σημείωσε ο Άνταμ Γκιούρτσο.

Η ομάδα του Χοσέ Λουίς Όλτρα ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο. Βρήκε και η Καρμιώτισσα κάποιες ευκαιρίες όμως δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Έναρξη στον αγώνα!

1' Η ΑΕΚ σκοράρει στα πρώτο 20 δευτερόλεπτα! Ο Άλτμαν συνεχίζει από εκεί που έμεινε στην Ευρώπη και με κεφαλιά ύστερα από μπαλιά του Γκαρσία έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

11' Πολύ καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα, ο Αβραάμ το γύρισμα, Ντούμπια και Ζελάγια δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίκτυα.

15΄ Ο Ζελάγια το πλασέ πάνω στον Πίριτς.

16΄Σουτ του Άλτμαν εκτός περιοχής, σε κόρνερ από τον Κνόμπλοχ.

18' ΓΚΟΛ Σκοράρει ξανά ο Όμρι Άλτμαν με κοντινή προβολή ύστερα από ωραία πάσα του Κάσα.

23' Σουτ του Ναούμ, άστοχο.

33' Σέντρα σουτ ο Πίριτς διώχνει σε κόρνερ.

Έναρξη β΄ημιχρόνου

54΄Σέντρα του Αβραάμ, κεφαλιά του Ζελάγια έξω.

57' Απευθείας εκτέλεση του Άλτμαν σε κόρνερ!

59' Σε on field review και πέναλτι για την ΑΕΚ για χέρι του Μαλόνε στην εκτέλεση φάουλ του Άλτμαν.

61' Εύστοχος ο Άλτμαν και χατ - τρικ για τον Ισραηλινό!

73' Σουτ του Σελούτσκα, άστοχο.

78' Δυνατό σουτ του Μιλίτσεβιτς, μόλις έξω.

83' Σουτ του Ρόμο, πάνω στον τερματοφύλακα της Καρμιώτισσας.

85' Σουτ του Γκιούρτσο, άστοχο.

90+3 ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Άνταμ Γκιούρτσο με εξαιρετικό πλασέ!

Τέλος αγώνα.

ΑΕΚ: Πίριτς, Μίκελ, Κάσας, Λέδες, Ρόμο, Γκαρθία, Μιλίσεβιτς, Ναούμ, Μάμας, Άλτμαν, Ασάντε

2

Στον πάγκο: Γκόρντιτς, Τούμπας, Τόμοβιτς, Φαράζ, Λόπες, Ροσάλες, Πέρε Πονς, Ολατούντζι, Χριστοφόρου, Ανδρέου, Γκιούρτσο.