ςεςε

Παρά το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός Λευκωσίας προηγήθηκε με τον Χέντρικς με 0-1 στο 6ο λεπτό, η ΕΝΠ έβγαλε αντίδραση και με γκολ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε με του Βουτσένοβιτς. Η λύτρωση για τους βυσσινί ήρθε στο 76ο λεπτό, με Λάμι να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ.

Μετά την σημερινή της νίκη η ΕΝΠ ανέβηκε στην 10η θέση με 10 βαθμούς, ρίχνοντας την Ομόνοια στην 11η με 9 ενώ ο Ακρίτας παρέμεινε στην 13η με μόλις 5 βαθμούς.

Τα γκολ του αγώνα:

Έναρξη αγώνα

5' Δοκάρι! Εκτέλεση φάουλ, με τον Λουσέρο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι!

6' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό 0-1! Φάση διαρκείας για τον Ολυμπιακό, με τον Χέντρικς από κοντά να πλασάρει για το 0-1!

45' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ 1-1! Ωραία σέντρα του Κωνσταντίνου από δεξιά, ο Βουτσένοβιτς την καρφωτή κεφαλιά, φέρνοντας τον αγώνα στα ίσα!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη Β' ημιχρόνου

76' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ 2-1! Εκτέλεση φάουλ από τον Γεβρέμοβιτς, με τον Λάμι από κοντά να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.