παφος μπεργκ παφος

Με σκόρερ τους Νάμ και Βαλακάρι, η Πάφος του Χένινγκ Μπεργκ κατάφερε να κερδίσει με 1-0 και την Νέα Σαλαμίνα και παρέμεινε αήττητη στην κορυφή της βαθμολογίας με 23 βαθμούς.

Για ακόμα μια φορά η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ ήταν ουσιαστική, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, παίρνοντας δίκαι την νίκη. Από την άλλη η Νέα Σαλαμίνα πάλεψε για ακόμα μια φορά δημιούργησε της ευκαιρίες της με κορυφαία αυτή στο 49ο λεπτό όταν ο Φελίππε έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η φάση στο 45+3, όταν για 5 λεπτά εξεταζόταν φάση για πέναλτι από το VAR(Δείτε ΕΔΩ)

1' Εναρξη αγώνα

16' Εντός περιοχής ο Τάνκοβιτς επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο εκτός.

26' ΓΚΟΛ για την Πάφο 0-1! Σέντρα του Ικόκο, η μπάλα φτάνει στον Νάμ, ο οποίος με σουτ έκανε το 0-1!

45+3' Εξετάζεται πέναλτι για την Πάφο.

-Εξετάστηκε φάση για χέρι του Οφόρι, ο οποίος σε μονομαχία έπεσε κάτι και άθελα του, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του. Τελικά δόθηκε οφσαιντ!

49' Δοκάρι! Ο Φελίππε εντός περιοχής επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι!

52' Εκτέλεση κόρνερ, ο Κλίμοβιτς έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει λίγο εκτός.

70' Σουτ του Ντορεγκαράι, ο Άντος από κοντά έκανε σπουδαία απόκρουση.

86' Κεφαλιά του Ντορεγκαράι, λίγο εκτός η μπάλα.

90+1' Ο Τσίκο μπήκε στην περιοχή, ο Άντος βγήκε, διώχνοντας την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

90+3' Δοκάρι! Εκτέλεση φάουλ από τον Βαλακάρι, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι!

90+5' ΓΚΟΛ για την Πάφο 0-2! Φάουλ σε καλό σημείο για την Πάφο, με τον Βαλακάρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

-Ένταση μετά το γκολ!

Νέα Σαλαμίνα(Σάββας Πουρσαϊτίδης): Μελίσσας, Σεργίου, Άδωνη, Κατσίκας, Μάτζεκ, Κουμουρής, Φλοριάν, Μαργκάσα, Οφόρι, Τιάγκο, Φελίπε

Στον πάγκο: Κίσσας, Τσίκο, Λιμπόμπε, Κλίμοβιτς, Φράγκος, Μποτεάκ, Νικολάου, Ντορεγκαράι, Λέουκο, Βίκτωρος, Φιακάς, Ντιακιτέ

Πάφος(Χένινγκ Μπέργκ):  Άντος, Κβίντα, Σεμέδο, Κανέ, Ικόκο, Μπεσάρτ, Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Ναμέ, Ντράγκομιρ, Μπαϊριτς

Στον πάγκο: Ολαθαμπάλ, Παλάσιος, Καραμπάτζε, Χότσκο, Αλ Γκαντίουι, Δημητρίου, Χέσταντ, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Πελάζιο, Πέδρο

Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας