1

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λαουτάρο Μαρτίνες που είχε συμμετοχή και στα τρία γκολ της Ίντερ (2 γκολ - 1 ασίστ) και ήρωα τον Χένρικ Μικίταριαν που σκόραρε στο 90+5' η Ίντερ απέδρασε με τεράστια νίκη με σκορ 4-3 κόντρα στην εξαιρετική Φιορεντίνα.

Απίστευτο και όμως ιταλικό! Σε ένα από τα καλύτερα ματς της σεζόν που είχε επτά γκολ και απίστευτες διακυμάνσεις, η Ίντερ κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από το "Αρτέμιο Φράνκι", επικρατώντας με 4-3 της Φιορεντίνα με ήρωα τον Μικίταριαν που βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το παιχνίδι άρχισε με τις καλύτερες δυνατές συνθήκες για την Ίντερ αφού μόλις στα 90 δευτερόλεπτα αγώνα προηγήθηκε με τον Μπαρέλα και στο 15ο λεπτό έκανε το 2-0 με τον Λαουτάρο Μαρτίνες, που έγινε ο πρώτος φορ των νερατζούρι μετά από τον Ντιέγκο Μιλίτο (2011) που έχει γκολ και ασίστ σε αγώνα πρωταθλήματος στα πρώτα 15 λεπτά.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Ταταρουσάνου, Ντοντό (83' Βενούτι), Κουάρτα, Μιλένκοβιτς, Μπιράγκι (83' Τέρζιτς), Μποναβεντούρα, Άμραμπατ (83' Μπαράκ), Ντάνκαν (52' Γιόβιτς), Καμπράλ, Κουαμέ, Νίκο Γκονσάλες (8' Ικονέ)

ΙΝΤΕΡ: Ονάνα, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Ατσέρμπι, Νταρμιάν (67' Ντάμφρις), Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μικίταριαν, Ντιμάρκο (67' Γκόζενς), Μαρτίνες (85' Μπελανόβα), Κορέα (61' Τζέκο)

Πηγή: sports24.gr