2
Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας Πάφος FC νίκησε εύκολα και την Ομόνοια δίνοντας συνέχεια στην εντυπωσιακή της πορεία.

Ασταμάτητη η Πάφος του Χένιγκ Μπεργκ ξεπέρασε και το εμπόδιο της Ομόνοιας και αύξησε τη διαφορά από την δεύτερη θέση θέση σε 5 βαθμούς αναμένοντας τον αυριανό αγώνα του ΑΡΗ.

Είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα με 6 νίκες και δύο ισοπαλίες και συντελεστή τερμάτων 20-2!

Πρόσωπο του αγώνα ο Σεμέδο που πέτυχε δύο γκολ. Σκόραρε και ο Βαλακάρι με πέναλτι. Εντυπωσιακή η παρουσία του κόσμου της Πάφου στο Στέλιος Κυριακίδης. Πανηγύρισε έντονα τα γκολ της ομάδας του ο Χένιγκ Μπεργκ.

Υπό το βλέμμα του νέου τεχνικού της Ομόνοιας Γιανίκ Φερέρα ο αγώνας. Πέμπτη ήττα για το τριφύλλι που προβλημάτισε και πάλι. Φτωχός επίσης ο απολογισμός 9 βαθμών σε οκτώ αγώνες. Η Ομόνοια είναι στην 8η θέση της βαθμολογίας.

Έναρξη αγώνα!

2' Πέφτει στην περιοχή ο Ζάιρο, ύστερα από μαρκάρισμα του Γιούστε, συνεχίζεται το παιχνίδι.

9' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια. Πρωτα σουτ του Παπουλή από το ύψος του πέναλτι από πάσα του Μπρούνο, η μπάλα προσέκρουσε στον Κβίντα και κατέληξε στον Λοίζου που έκανε νέο σουτ για να αποκρουστεί εκ νέου η μπάλα από αμυντικό.

14' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάνκοβιτς, εκτός.

14΄Λάθος του Μπρούνο, ο Ζάιρο έκανε το σουτ σε σώματα και κόρνερ.

15' Εκτελέστηκε το κόρνερ ο Κβίντα έκανε το πλασέ πάνω στον Ουζόχο.

19' Ωραία συνεργασία του Μπρούνο με τον Καρίμ, ο Βραζιλιάνος έκανε το σουτ πάνω στον Άντος.

26' Γκολ η Πάφος. Με εκπληκτική ενέργεια και μεγάλη ταχύτητα ο Ζάιρο αποφεύγει τον Λανγκ στέλνει την ασίστ στον Σεμέδο που από κοντά νικά τον Ουζόχο σημειώνοντας με πλασέ το 1-0.

28' Σουτ από μακριά του Τάνκοβιτς, η μπάλα ψηλά έξω.

32' Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ζάιρο. Γίνεταιι αλλαγή από τον Αμπτουλαχίμι. Μυικός τραυματισμός στον αριστερό δικέφαλο.

43' Πολύ καλό σουτ του Παπουλή, δύσκολα σε κόρνερ ο Άντος.

45+2 Σουτ του Καρίμ, κόρνερ.

Έναρξη Β΄ημιχρόνου.

56' Σουτ του Παπουλή, σε σώματα.

58' Πέναλτι για την Πάφο, για μαρκάρισμα του Μάθιους στον Ζουνίνιο!

60' Εύστοχος ο Βαλακάρι και 2-0 η Πάφος!

61' Σουτ του Λοίζου, δύσκολα σε κόρνερ ο Άντος.

64' Και τρίτο γκολ για την Πάφο με τον Σεμέδο, ύστερα από ασίστ του Αμπτουραχίμι!

68' Σουτ του Σεμέδο, πάνω στον Ουζόχο.

78' Σουτ του Μπέζους από το ύψος της περιοχής, η μπάλα μόλις έξω.

Πάφος F.C. (Χένιγκ Μπέργκ): Άντος,, Κβίντα, Σεμέδο, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς

2

Στον πάγκο: Οιέρ, Παλάσιος, Χαραμπάζε, Χότσκο, Αλ Γκαντιουί, Δημητρίου, Μπεσάρτ,  Χέστατ, Μιχαήλ, Ναμέ, Ζοάο Πέδρο.

Ομόνοια (Μάριος Νικολάου): Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Μπρούνο, Κασάμα, Λοϊζου, Παπουλής, Λέτσιακς, Καρίμ, Λανγκ, Χάμπος.

2

Στον πάγκο: Παναγή, Μπάρκερ, Κίτσος, Παναγιώτου, Κούσουλος, Μίλετιτς, Σάββα, Κακουλλής, Κυριακίδης, Χούπερ, Μπεζούς.

Στάδιο: «Στέλιος Κυριακίδης»
Διαιτητής: Colombo Andrea
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος