σδσδ

Παρά την υπεροχή της στα 27 λεπτά(μαζί με τις καθυστερήσεις) που παίχτηκαν στο ΓΣΠ, η Ομόνοια δεν κατάφερε να ανατρέψει το χθεσινό 1-0 της Νέας Σαλαμίνας. Το γκολ του Τιάγκο στο 50 λεπτό του χθεσινού αγώνα, που διακόπηκε ήταν καθοριστικό, δίνοντας στους ερυθρόλευκους μια σπουδαία νίκη.

Αυτό το τρίποντο ανέβασε τους ερυθρόλευκους στην 4η θέση μαζί με την ΑΕΚ, έχοντας 13 βαθμούς, ενώ έριξαν τον ΑΠΟΕΛ στην 6η θέση με 1 βαθμό λιγότερο. Από την άλλη η Ομόνοια έμεινε στην 7η θέση με 9 βαθμούς.

Η βαθμολογία όπως έχει διαμορφωθεί με το τέλος της 7ης αγωνιστικής:

χχψ

Η εξέλιξη του αγώνα από το 66ο λεπτό - Θα παιχτούν 24 λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις:

Συνεχίζεται κανονικά ο αγώνας!

71' Συρτό σουτ του Χούπερ, κανένας κίνδυνος.

79' Ο Λοϊζου μπήκε στην περιοχή γύρισε ωραία το σώμα του, επιχείρησε το σουτ, με τον Μελίσσα να αποκρούει εύκολα. Στην συνέχεια ο διαιτητής έδωσε οφσάιντ τον νεαρό άσο της Ομόνοιας.

83' Λίγες φάσεις, ενώ απομένουν 7 λεπτά για την κανονική διάρκεια του αγώνα.

86' Εκτέλεση κόρνερ για την Ομόνοια, με τον Λέζιακς να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα ψηλά.

89' Νέο κόρνερ, για την Ομόνοια, με τον Χούπερ να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα εκτός.