δσδσ

Δείτε όλα όσα είπαν Ρικάρντο Τσέου και Σάββας Πουρσαϊτίδης μετά το τέλος του αγώνα Νέα Σαλαμίνα-Δόξα 1-0.

Ρικάρντο Τσέου(Δόξα): «Σήμερα αποτέλεσμα ήταν άδικο και αν μια ομάδα έπρεπε να κερδίσει τότε αυτή ήταν η Δόξα. Ελέγξαμε το παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά και δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Καταφέραμε να σκοράρουμε όμως το τέρμα μας ακυρώθηκε. Στην επανάληψη όταν κανείς δεν το περίμενε η Νέα Σαλαμίνα σκόραρε στο τέλος και ήταν δύσκολο να αντιδράσουμε. Χάσαμε σε μια μόνο λεπτομέρεια για ακόμη ένα παιχνίδι αλλά αυτό το είναι το ποδόσφαιρο. Θα ψάξω και θα βρω τον τρόπο τι πήγε λάθος για να το διορθώσουμε.  Θέλω να πω και κάτι ακόμα… 72 ώρες πριν είχαμε αγώνα και κάποιοι ποδοσφαιριστές ήταν αρκετά κουρασμένοι. Έπρεπε να βρούμε λύσεις. Δεν έπρεπε να παίξουμε σήμερα. Έπρεπε να παίξουμε Κυριακή ή Δευτέρα όπως η Σαλαμίνα που είχε πέντε μέρες για ξεκούραση. Αυτό δυσκόλεψε κι’ άλλο το έργο μας».

Σάββας Πουρσαϊτίδης(Νέα Σαλαμίνα): «Στο β’ ημίχρονο έπρεπε να αλλάξουμε πολλά πράγματα για να πιέσουμε και να βγούμε μπροστά. Το πετύχαμε. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το δεύτερο ημίχρονο. Τα παιδιά ήταν φανταστικά και είχαν διάθεση στην επανάληψη. Ήταν μια σπουδαία νίκη, βγάλαμε αντίδραση μετά την κακή παρένθεση και την ήττα από την ΕΝΠ. Ευχαριστώ το κόσμο, ήταν καταπληκτικός. Σημαντικό το Αμμόχωστος να γίνει μια σκληρή έδρα και όντως θεωρώ πως θα είναι πολύ δύσκολη για όλους τους αντιπάλους. Συγχαρητήρια στη Δόξα είναι μια πάρα πολύ καλή ομάδα και με τη σημερινή της εμφάνιση απέδειξε πως δεν θα κινδυνέψει. Έχει δρόμο το πρωτάθλημα και θέλουμε τον κόσμο στο πλευρό μας.».